Marka Fresh pojawiła się na polskim rynku zaledwie 2 tygodnie temu i zdecydowanie jest to jeden z tych brandów kosmetycznych, którym warto się przyjrzeć. Nie tylko dlatego, że te bostońskie produkty są polecane na całym świecie (zachęcam do wygoogle’owania tego na potwierdzenie moich słów), a choćby ze względu na ich skład oraz fakt, że znajdziesz tam same skuteczne składniki naturalne, wykorzystywane w pielęgnacji skóry twarzy od wieków. W moje ręce wpadł ich kultowy produkt, jakim jest Soy Face Cleanser. Zabrałam go ryzykownie jako jedyny produkt do oczyszczania twarzy w krótką podróż. Co z tego wyszło? Zapraszam do przeczytania!

ZOBACZ TEŻ: ZAFUNDUJ SKÓRZE CERAMIDY! OTO SPOSÓB NA ZIMOWĄ OCHRONĘ [RECENZJA KREMU DR.JART+]

Każdy, kto kiedykolwiek planował podróż samolotem wie doskonale, jak bardzo cenne jest miejsce w walizce i że moment pakowania eliminuje wszystkie dodatki, którymi tak chętnie otaczamy się każdego dnia. Zamiast wacików, żelu do mycia twarzy i dwufazowego płynu micelarnego, postanowiłam zabrać ze sobą na 4 dni jedynie produkt marki Fresh.

Ryzykowne? Dość mocno, ale teraz wiem, że to była dobra decyzja – żel o bardzo delikatnej konsystencji skutecznie zmywał z mojej buzi makijaż, w tym również uporczywy tusz do rzęs oraz wszelakiej maści zanieczyszczenia. Stało się więc tak, jak zapowiedział producent. Nie miałam żadnych problemów z oczyszczaniem twarzy przez całą podróż, kładąc się codziennie spać z czystą, ujędrnioną i pięknie pachnącą skórą. Ma w swoim składzie olejek różany, różę ussuryjską oraz sok z aloesu.

ZOBACZ TEŻ: Jak dbać o cerę – oczyszczanie i codzienna pielęgnacja skóry

Nie jest jednak bez skazy – w składzie znajdziemy kilka odmian olejków, które przy codziennym stosowaniu niestety mogą wysuszać skórę, a w wielu przypadkach nawet prowadzić do trądziku. Nie wszystkim będzie również pasował zapach, jaki zostawia po sobie żel – jest to dość intensywny zapach ogórka, który może niektórych drażnić.

Serdecznie jednak polecam wszystkim, którzy szukają naprawdę skutecznego żelu do mycia twarzy i usuwania makijażu jednocześnie! Tym bardziej, że obecnie można dorwać mini produkty marki w naprawdę świetnej cenie na sephora.pl

Marka Fresh

Marka Fresh powstała w latach 90. w Bostonie jako jedna z propozycji małego sklepu aptekarskiego. Pierwsze produkty były pakowane tak, by sprawdziły się również jako propozycja prezentu. Z czasem marka rozwinęła się i zdobyła szerokie grono klientów na całym świecie, głównie dzięki dokładnej selekcji dodatków oraz bazowaniu jedynie na naturalnych składnikach do pielęgnacji twarzy. W Polsce produkty są dostępne w sieci Sephora od kwietnia 2019 roku.