Nie od dziś wiadomo, że wszystkie najlepsze składniki kosmetyków pochodzą z natury. Każda z nas zna wiele świetnych przepisów na szybkie kosmetyki, które możemy przygotować same, korzystając jedynie ze składników, które znajdziemy w naszej kuchni. Miodowa maseczka na usta albo naturalny peeling z migdałów to coś, co sprawdza się zawsze. Ale z jakiś powodów ten jeden sekretny składnik pozostaje naszym ulubieńcem.

ZOBACZ TEŻ: WIESZ CO SIĘ DZIEJE Z TWOIMI WŁOSAMI KIEDY ŚPISZ? TO NIE SĄ DOBRE WIADOMOŚCI

Chodzi o krwawnik czyli nowe odkrycie, które robi ostatnio wiele zamieszania w świecie pielęgnacji, więc jeśli ciągle szukasz sposobu na tłustą cerę – to powinno Cię zainteresować. Ten naturalny składnik ma wiele dobroczynnych właściwości, a przede wszystkim to skuteczny środek, który łagodzi stany zapalne skóry, pomaga w leczeniu blizn potrądzikowych i świetnie radzi sobie z nadmiernie świecącą skórą.

Co to jest krwawnik

Krwawnik pospolity to roślina powszechnie stosowana w medycynie do leczenia różnych dolegliwości, w tym związanych z układem trawiennym i odpornościowym. Występuje głównie w Ameryce Północnej, Azji i Europie.

Jakie korzyści daje skórze

Dawniej był on stosowany jako lekarstwo na rany i inne dolegliwości skórne. Zapobiegał powstawaniu infekcji i przyspieszał gojenie. Dziś jest wykorzystywany głównie w kosmetykach dla cery tłustej i mieszanej. Ma niwelować problem świecącej się skóry i leczyć przebarwienia.

Jak powinno się go stosować?

Krwawnik jest dostępny w postaci olejku eterycznego, więc bez problemu możesz wzbogacić swój krem kilkoma kroplami albo jeśli wolisz możesz też zupełnie zamienić swój wieczorny krem na opcję z krwawnikiem.

ZOBACZ TEŻ: KOSMETYKI, PO KTÓRE POWINNAŚ SIĘGNĄĆ, GDY TWOJA SKÓRA MA DOSYĆ ZIMY

A oto kilka propozycji kosmetyków z krwawnikiem:

Iossi serum z krwawnikiem

Znajdź ten składnik w kremie i pożegnaj problem świecącej skóry i przebarwień

Sylveco kojący balsam do ciała

Znajdź ten składnik w kremie i pożegnaj problem świecącej skóry i przebarwień

O’herbal krem do stóp z krwawnikiem

Znajdź ten składnik w kremie i pożegnaj problem świecącej skóry i przebarwień