Styl życia dzisiejszych dziewcząt i kobiet nie wpływa najlepiej na funkcjonowanie naszych organizmów. Stres, przepracowanie, brak ćwiczeń czy choćby odprężenia, zła dieta i problemy seksualne to czynniki, które mogą zakłócić naturalny rytm kobiecego ciała.

Czynniki te mogą również osłabić równowagę hormonalną, zwiększyć napięcia i przeciążenia. A stąd już tylko krok do problemów ginekologicznych, z którymi musimy sobie radzić.

Dzisiaj powoli odżywa wiedza o stosowaniu naturalnych środków we wspomaganiu organizmu. Kobiety świadome swego ciała, chcą je wzmacniać i mieć wpływ na to, co się z nim dzieje. Wśród naturalnych metod radzenia sobie z kobiecymi dolegliwościami, godne polecenia jest stosowanie ziela skrzypu. Herbatka z tej rośliny pomaga w przypadku bolesnych menstruacji.

Nie sposób przecenić rumianku. Jest to wysoce aseptyczne ziele, które zabija bakterie, jest też dobrym środkiem na pleśniawki (Candida albicans). Rumianek pomaga w łagodzeniu mdłości w czasie ciąży, zmniejsza skurcze macicy, łagodzi bóle miesiączkowe, przynosi ulgę w napięciu przedmiesiączkowym i bólach głowy, które mu towarzyszą. Po długotrwałych stanach napięcia nerwowego, rumianek pomaga w przywracaniu miesiączki.

Podobne działanie rozkurczowe, a dodatkowo poprawiające nastrój, ma melisa lekarska. Nie zapominajcie o tych sprzymierzeńcach, gdy będziecie w gorszej formie.