W 1970 roku po raz pierwszy opisana została pewna niesamowita przypadłość, której skutki na pewno kojarzysz, chociaż możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że jest to problem zdrowotny. Z pewnością kojarzysz słynną fryzurę Alberta Einsteina. Czy wiesz o tym, że przyczyną jego niesfornej fryzury najprawdopodobniej były… geny? Przypadłość, na którą cierpiał, to zespół niedających się uczesać włosów.

Kim Kardashian w zupełnie nowej odsłonie! Ten kolor włosów to szok dla jej fanów!

Zespół nie dających się uczesać włosów: być jak Einstein

Objawy schorzenia pojawiają się zazwyczaj u dzieci w wieku od 3 miesięcy do aż 12 lat! Z biegiem czasu mogą ulec złagodzeniu lub zaniknąć, jednak w niektórych przypadkach pozostają z chorym na całe życie. Niestety, choroba ta jest tak rzadka, że nie ustalono dokładnie, co ją wywołuje, jednak podejrzewa się, że wpływ ma na to genetyka. Wśród chorych znajduje się mała Baby Einstein 2.0. Pod tym internetowym pseudonimem kryje się mała dziewczynka. Jej rodzice postanowili nauczyć akceptacji siebie nie tylko ją, lecz również internautów, którzy śledzą social media dziewczynki. Na swoim fanpage’u na Facebooku zgromadziła ich ponad 12 tysięcy, natomiast na Instagramie prawie 5 tysięcy.

Historia gładkiej skóry. Tak wyglądał jeden z pierwszych depilatorów

Zespół nie dających się uczesać włosów: Einstein 2.0

Włosy dziewczynki to czupryna niemalże nie do opanowania. Zespół nie dających się uczesać włosów sprawia, że kosmyki sterczą, są kędzierzawe, sztywne w dotyku i mają lekko srebrny połysk. Mimo wiecznego nieładu na głowie dziewczynka wygląda na niesamowicie szczęśliwą. Rozczochrana czupryna dodaje jej uroku, któremu nie sposób się oprzeć. Taylor, bo tak ma na imię dziewczynka, to niesamowicie pogodna istota, która z pewnością poprawi Ci humor. Jak podkreśla jej mama, jej profil na social mediach powstał po to, aby informować ludzi o tej rzadkiej przypadłości oraz… aby nieść radość. Swoimi zabawnymi zdjęciami pragną wnieść odrobinę humoru w nawet najgorszy z dni. Trzeba przyznać, że widok Taylor od razu powoduje uśmiech na twarzy. Jak Wam się podoba ta niezwykła bohaterka?