Depilacja brazylijska to jedna z najczęściej wybieranych metod pozbycia się włosków z okolic bikini. Zabieg przeprowadzany w gabinetach kosmetycznych można wykonać za pomocą wosku albo pasty cukrowej . Czym różnią się te techniki? Jak długo utrzymuje się efekt i czy można w bezpieczny sposób przeprowadzić taką depilację w domu? Oto odpowiedzi na wszystkie pytania.

ZOBACZ TEŻ: DOMOWE METODY DEPILACJI BIKINI – JAKI MASZ WYBÓR I NA CO WARTO SIĘ ZDECYDOWAĆ

Czym jest depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska to nic innego jak pozbycie się owłosienia z okolic bikini. Podczas zabiegu usuwane są wszystkie włoski z pachwin, warg sromowych, pośladków i łona. Dlatego też inną nazwą tego rodzaju depilacji jest depilacja głęboka albo pełna. Czasami Panie decydują się na pozostawienie wąskiego paska na wzgórku łonowym, chociaż nie jest to tak często spotykane jak jeszcze kilka lat temu.

Wbrew pozorom brazylijska depilacja nie trwa długo. Zabieg wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym trwa od 30 minut to godziny – wszystko zależy od klientki i tego, w jaki sposób odczuwa ból.

Ale aby w ogóle można było przystąpić do zabiegu depilacji brazylijskiej włoski muszą mieć odpowiednią długość (co najmniej 1-1,5 cm). Jeśli będą za krótkie istnieje ryzyko, że nie pozbędziemy się całego owłosienia, natomiast zbyt długie spotęgują ból. Co najmniej kilka dni przed depilacją brazylijską trzeba też zrezygnować z wizyty w saunie oraz na solarium . Nie można też opalać się w sposób naturalny. Dobrze jest za to wykonać peeling , który zminimalizuje ryzyko wrastania włosków po depilacji.

ZOBACZ TEŻ: ZASTANAWIASZ SIĘ NAD DEPILACJĄ LASEROWĄ? POWINNAŚ WYKONAĆ JĄ WŁAŚNIE W ZIMIE!

Głęboka depilacja – bikini brazylijskie

Depilacja brazylijska woskiem jeszcze do niedawna była jedną z najczęściej wybieranych metod. Z pewnością nie należy do najbardziej komfortowych zabiegów – ból towarzyszący wyrywaniu włosków jest dosyć intensywny, na szczęście nie trwa długo. Przed przystąpieniem do depilacji brazylijskiej woskiem nie należy wsmarowywać w skórę żadnych balsamów ani oliwek, ponieważ może to spowodować trudności z przyklejeniem wosku do skóry.

Innym rozwiązaniem jest depilacja brazylijska pastą cukrową, która pozostawia mniej podrażnień i jest wykonywana bez użycia pasków materiału (w przeciwieństwie do depilacji brazylijskiej woskiem). Pasta cukrowa przykleja się jedynie do włosków, dzięki czemu jest mniej bolesna. Rozgrzaną masę nakłada się na wybraną partię ciała i po zastygnięciu odrywa w kierunku porostu włosów. W obu przypadkach – depilacji brazylijskiej laserem i pastą cukrową efekt utrzymuje się przez około 3-4 tygodnie.

Depilacja brazylijska laserem

Jest jeszcze jedna metoda jeśli chodzi o depilację brazylijską, która jest jednak nieco droższym wyborem. Chodzi o depilację laserową – jest ona skuteczna i mniej bolesna. Kolejnym plusem jest to, że po jej zabiegu istnieje mniejsze ryzyko problemu wrastających włosków . Ten zabieg jest przeprowadzany w wielu gabinetach kosmetycznych, a przed jego wykonaniem nie ma potrzeby zapuszczania włosków. Aby zupełnie pozbyć się owłosienia potrzebnych jest kilka sesji – zazwyczaj od 5 do 10. Odstępy od kolejnych zabiegów są ustalane indywidualnie przez kosmetologa. W przypadku depilacji laserowej efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej – po zakończonych sesjach można cieszyć się gładką skórą nawet przez wiele lat.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj depilacji brazylijskiej się decydujemy trzeba liczyć się z tym, że skóra przez jakiś czas będzie podrażniona, dlatego aby zmniejszyć czas gojenia i ograniczyć ryzyko wrastających włosków zaleca się stosowanie poleconych przez kosmetyczkę kojących kremów i balsamów. Warto też zrezygnować z korzystania z sauny i opalania – zarówno naturalnego, jak i w solarium. Powinno się też ograniczyć ćwiczenia fizyczne i korzystanie z basenu.

ZOBACZ TEŻ: POŻEGNAJ SIĘ Z MASZYNKĄ! DEPILACJA WOSKIEM – WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ

depilacja brazylijska w domu

Jeśli nie chcemy korzystać z usług oferowanych w salonach kosmetycznych, można przeprowadzić depilację brazylijską w domu, ale trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Do dyspozycji mamy wosk lub pastę cukrową. Przed przystąpieniem do zabiegu włoski powinny mieć odpowiednią długość czyli około 1-1,5 cm. Pastę lub wosk należy nakładać w małych ilościach na małe partie ciała – nie warto jest próbować zrywać wiele włosów naraz. Najwięcej trudności może sprawić depilacja tylnej części okolic intymnych, dlatego dobrze jest mieć w zasięgu ręki lusterko i wspomagać się nim podczas usuwania włosków, by efekt był dokładniejszy. Niektóre włoski mimo największych chęci mogą nie zostać usunięte, dlatego użyj pęsety, by się ich pozbyć.

Samodzielna depilacja brazylijska w domu to nie łatwe zadanie, ale jeśli nie możesz przełamać bariery, by udać się do specjalistki pamiętaj, by zabieg wykonywać powoli i bardzo dokładnie. Po zakończeniu całego procesu pamiętaj o zastosowaniu środka kojącego – możesz wybrać aloesowy żel, balsam, krem lub oliwkę, by złagodzić zaczerwienienia.

Depilacja brazylijska w profesjonalnym salonie to krępujący temat dla wielu kobiet, ale wszystko zależy od nastawienia. Pomyślmy o tym w podobny sposób jak wtedy, gdy wybieramy się na badanie ginekologiczne. Udajemy się do specjalisty, który podchodzi do tematu w profesjonalny sposób i jest to dla niego zupełnie naturalna sytuacja, część pracy, którą wykonuje na co dzień. Warto przełamać swoją barierę, ponieważ depilacja brazylijska wykonana w dobrym, renomowanym gabinecie kosmetycznym przyniesie bardzo zadowalający efekt, dzięki któremu można cieszyć się gładką skórą przez naprawdę długi czas.

Dziewczyny a Wy jaką metodę wybieracie?