Tym bardziej, jeśli nie mamy czasu na spędzanie wielu godzin w kuchni. Skorzystać można jednak ze zdrowego i smacznego sposobu na dietę, jakim jest catering dietetyczny. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, czyli inaczej dieta pudełkowa, cieszy się w ostatnim czasie coraz większym powodzeniem. Dzieje się tak za sprawą wielu różnorodnych korzyści, jakie oferuje. Pyszne i urozmaicone posiłki, zdrowa i zbilansowana dieta, a wszystko dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Na przykład, jeśli jedzenie śniadania, do niedawna było dla Ciebie przykrym obowiązkiem, dieta pudełkowa może to zmienić. Podobnie z innymi posiłkami w ciągu dnia, a także wartościowymi przekąskami.

Oferowane przez cateringi dietetyczne jedzenie przygotowywane jest przez profesjonalnych kucharzy ze świeżych, wysokiej jakości produktów. A jadłospis diety układany jest przez dietetyka, dzięki czemu posiłki są skomponowane prawidłowo oraz z uwzględnieniem zapotrzebowania na składniki odżywcze. Wszystko to sprawia, że wyglądamy i czujemy się lepiej. Mamy więcej energii, poprawia się nasza koncentracja. Co więcej, odpowiednio dobrana kaloryczność sprawia, że możemy schudnąć lub przybrać na wadze – zależnie od tego, co chcemy osiągnąć.

Co oferuje dieta pudełkowa?

Smaczna dieta pudełkowa oferuje pięć zdrowych posiłków dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Wybierać można spośród kilkunastu wariantów – do wyboru jest m.in. dieta niskokaloryczna, dieta dla diabetyka, dieta wegetariańska i wegańska, dieta bez ryb, dieta ketogeniczna. Dostępne są także diety dla osób z nietolerancją pokarmową, na przykład bez laktozy czy glutenu i wiele innych.

Każdy zestaw dań jest starannie przygotowywany na podstawie skomponowanych przez doświadczonych dietetyków planów żywieniowych. Do wszystkich potraw wykorzystywane są wyłącznie świeże składniki najwyższej jakości. Mowa tu o takich produktach, jak pełne ziarna, duże ilości warzyw i owoców, ryby, chude mięso, nabiał oraz zdrowe tłuszcze, a także tzw. „superfood” czyli m.in. nasiona chia, siemię lniane, jagody goji czy komosa ryżowa. Dzięki takiemu urozmaiceniu mamy pewność, że dostarczymy organizmowi wszystkie niezbędne wartościowe składniki odżywcze.

Co niemniej ważne do realizacji dostaw służą specjalne pojazdy chłodnicze, dzięki czemu dania są smaczne i świeże. Gotowe posiłki wystarczy podgrzać w kuchence mikrofalowej w dostarczonych opakowaniach po uprzednim usunięciu wierzchniej folii lub przełożyć na talerz.

Jak zamówić catering dietetyczny?

Zamawiając catering dietetyczny do wyboru mamy kilka wspomnianych wyżej rozwiązań, a także różną kaloryczność diety pudełkowej. Gdy wiemy już, jaki rodzaj diety chcemy spożywać, wybrać należy dni, w jakie będziemy korzystać z takich usług, a także wskazać ostateczną poranną godziną dostarczania pudełek pod nasze drzwi. Wszystko to pozwala na dostosowanie żywienia do naszego trybu życia. A zamówienie złożyć można łatwo i szybko poprzez stronę internetową lub drogą telefoniczną.

Catering dietetyczny to nie tylko przepis na lepsze zdrowie, wygląd i samopoczucie, ale także oszczędność czasu i pieniędzy. To przede wszystkim niezwykle wygodna forma diety, dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz zapotrzebowania. Dodatkowo, nie trzeba martwić się o regularne robienie zakupów, czekanie w sklepowych kolejkach, ani codziennie wymyślanie nowych potraw, nie mówiąc już o ich czasochłonnym przyrządzaniu i sprzątaniu kuchni. W wybrane dni pod drzwi otrzymujemy zestaw, który zapewnia pełnowartościowe, zbilansowane i urozmaicone posiłki. Dzięki temu czas, który poświęcilibyśmy na gotowanie, smażenie czy pieczenie, spożytkować możemy na przyjemności.

 

Artykuł partnera