Gdy zdobędziesz już idealną sukienkę, zupełnie naturalną rzeczą jest kupienie nowej pary butów, które będą do niej pasowały 😉 Ale o ile z sukienką nie ma większego problemu – leży idealnie, jest wygodna i podkreśla kształty, więc jest ok, to z nową parą szpilek może być trochę więcej problemów…

ZOBACZ TEŻ: INTERNAUCI OSZALELI NA PUNKCIE BUTÓW Z M&S, KTÓRE WYGLĄDAJĄ JAK MODEL OD CHANEL

Prawdopodobnie tych kilka rund, które zrobisz po sypialni nie zagwarantuje tego, że nowe szpilki nie będą Cię uwierać, kiedy przyjdzie ich wielki moment i będą musiały zdać test na parkiecie. I nawet jeśli w sklepie podczas mierzenia były super wygodne, to jeszcze nie gwarantuje sukcesu, więc aby uniknąć niepotrzebnych odcisków wypróbuj tych kilka sztuczek:

zapobiegaj poślizgom

Nowe buty mogą okazać się mało stabilne, i nie chodzi wcale o wysokość obcasów, ale raczej o podeszwy. Aby temu zapobiec weź trochę papieru ściernego i przetrzyj nim podeszwy. Dzięki temu zyskasz lepszą przyczepność.

suszarka do włosów

Szpilki są trochę za ciasne? Możesz użyć ciepłego powietrza z suszarki, by zmiękczyć materiał. Gdy będzie rozgrzany, zrobi się bardziej giętki, a wtedy możesz lekko zgiąć buty, by lepiej układały się do nogi.

pożegnaj się z odciskami

Między trzecim i czwartym palcem u nogi występuje nerw, który powoduje, że po dłuższym noszeniu butów odczuwamy ból spowodowany uciskiem właśnie w to miejsce. Aby tego uniknąć po prostu naklej w to miejsce – na trzeci i czwarty palec (licząc, że największy to numer jeden) plastry opatrunkowe.

ZOBACZ TEŻ: TOREBKA, Z KTÓRĄ NIE ROZSTAWAŁA SIĘ CARRIE BRADSHAW POWRACA W WIELKIM STYLU!

zastosuj antyperspirant

Zazwyczaj już wiesz, w którym miejscu spodziewać się pęcherza, który jest wynikiem mocnego nacisku i obtarcia naskórka, dlatego bądź szybsza i w tych miejscach posmaruj skórę odrobią antyperspirantu. To pomoże zmniejszyć poślizg i stworzy barierę, która zapobiegnie tarciu.

Co Wy na to?