Dzięki kompleksowym badaniom coraz więcej wiemy na temat tego, co “żyje” na naszej skórze, co jej sprzyja, a co jej szkodzi. Jeśli jeszcze nie spotkałaś się z tym stwierdzeniem, spieszymy z informacją iż “brudna skóra” nie do końca jest uznawana obecnie za złą. Okazuje się, że bakterie, które żyją na naszej skórze dzielimy na dobre i złe, dlatego warto mieć pełną świadomość na temat tego, jak pielęgnować swoją skórę, tak, by jej pomagać, a nie szkodzić.

ZOBACZ TEŻ: ZNALAZŁAM ŻEL DO MYCIA TWARZY, KTÓRY NIE WYSUSZA SKÓRY I ZMYWA TEŻ TUSZ DO RZĘS!

Badania nad mikrobiobem skóry, czyli małymi organizmami, które żyją i rozmnażają się na powierzchni naszej skóry, dopiero raczkują. Ale to właśnie z nich możemy dowiedzieć się, że prebiotyki to naprawdę świetna rzecz również w pielęgnacji skóry. W moje ręce wpadł mini produkt marki Murad, czyli 3 w 1 MultiMist, który postanowiłam przetestować, biorąc pod uwagę powyższe rewelacje.

Na stronie producenta czytamy, że „prebiotyki działają jak uniwersalny system wsparcia dla naszych unikalnych mikrobiomów, tym samym pozwalając na bardziej świadome podejście do tematu pielęgnacji skóry niż do tej pory”. W skrócie – prebiotyki działają jak naturalny pokarm dla bakterii żyjących na naszej skórze, a karmiąc je odpowiednio, przywracamy jej równowagę i wzmacniamy odporność. Warto jednak wiedzieć, że mikrobiom skóry każdej osoby jest tak samo uniwersalny, jak nasze DNA. Dlatego tak ważne jest, aby dobre bakterie otrzymywały wartościowy “pokarm” i mogły prawidłowo się rozwijać.

Ten mały produkt jest bogatą w peptydy, nawilżającą mgiełką, która bilansuje mikrobiom skóry, zostawiając ją bardziej nawilżoną, zdrowszą i odświeżoną. Można go używać zarówno rano, jak i wieczorem. Nie ma też przeciwwskazań aby stosować go pod makijaż czy jako nawilżenie w trakcie dnia na zrobiony już makijaż.

ZOBACZ TEŻ: ZNALAZŁAM MASECZKĘ, KTÓRA UKOI NAWET NAJBARDZIEJ WYSUSZONĄ SKÓRĘ [RECENZJA]

A moja recenzja? Zabrałam mini produkt w kilku dniową podróż. Użyłam jej jeszcze w samolocie, gdzie jak wiadomo, skóra może bardzo szybko się odwadniać i wysuszać, ze względu na zmianę ciśnienia i tłum ludzi. Stosowałam przez 7 dni, zanim produkt w tubce się skończył. Muszę przyznać, że po 3 pierwszych dniach widziałam naprawdę imponujące efekty. Po tym czasie moja skóra nie była już dłużej przesuszona i nie widziałam potrzeby dalszego stosowania. Sądzę, że jeszcze kiedyś przyjdzie mi wrócić do tego kosmetyku, szczególnie, gdy moja skóra ponownie zacznie się buntować.

Marka Murad w Polsce

Marka została założona przed Doktora Howarda Murada w 1989 roku. Jego celem jest udostępnianie produktów z przełomowymi formułami z dziedziny pielęgnacji skóry, które skutecznie walczą z objawami stresu, starzeniem się skóry i zanieczyszczeniami. W chwili obecnej po 30 latach doktor dorobił się 19-stu unikatowych patentów, większość z nich to badania kliniczne w dziedzinie nawilżania skóry. Marka jest ceniona na arenie międzynarodowej, szczególnie przez osoby zmagające się z suchą skórą bądź ze skłonnościami do przesuszania.