Depilacja woskiem to jedna z najbardziej skutecznych metod pozbycia się niechcianych włosków. Chociaż nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, to jednak pozwala zachować gładką skórę przez naprawdę długi czas. Oprócz dyskomfortu, który odczuwamy przy wykonywaniu zabiegu, jest jeszcze jedna problematyczna kwestia – zaczerwienienia i krostki. Na szczęście za pomocą kilku sprawdzonych sposobów możesz w szybki sposób ukoić skórę, a podrażnienia po depilacji nie będą już problemem.

Podrażnienia po depilacji – jak tego uniknąć? 

Oczyszczaj i delikatnie złuszczaj

Aby depilacja przebiegła bez problemu, pamiętaj o dokładanym oczyszczeniu skóry przed zabiegiem. Dobrym sposobem jest również wykonanie delikatnego peelingu, który pomoże usunąć martwy naskórek i zapobiegnie wrastaniu włosków.

Truskawkowe nogi: problem pojawiający się po depilacji

Reaguj szybko

Jeśli zaraz po depilacji zauważysz mocne zaczerwienienia lub poczujesz, że skóra jest mocno podrażniona, nie czekaj aż stan się pogorszy. Maść z hydrokiortyzonem to jeden z najskuteczniejszych sposobów na szybkie złagodzenie skóry. Możesz kupić ją bez recepty w aptece. Pomoże szybko złagodzić powstały stan zapalny.

Bądź ostrożna przez kolejne 48 godzin

Po wykonaniu depilacji trzeba dać trochę czasu skórze, by mogła odpocząć. Aby lepiej jej w tym pomóc należy unikać długich i gorących kąpieli, pary wodnej i obcisłych ubrań. Na co najmniej 48 godzin po zabiegu nie korzystaj z sauny ani łaźni, zrezygnuj również z noszenia legginsów.

Depilacja pastą cukrową. Domowy sposób na pozbycie się włosków

Pamiętaj o regularności

Po odczekaniu kilku dni pamiętaj o delikatnym peelingowaniu skóry. Zamień swój dotychczasowy balsam do ciała na żel aloesowy. Dlaczego warto zaopatrzyć się w ten naturalny kosmetyk? Aloes posiada właściwości, dzięki którym skóra szybko się regeneruje. Jest cennym źródłem witaminy B, E oraz C. Oprócz tego odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia w skórze. To jeden z najlepszych sposobów na pozostawienie skóry gładkiej i miękkiej, nawet tuż po depilacji.