Od kilku tygodni właściciele aptek oraz pracownicy drogerii ostrzegają przed całkowitym wyprzedaniem żeli antybakteryjnych, mydeł antybakteryjnych służących do dezynfekcji oraz maseczek ochronnych ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa. „Brakuje ich nie tylko na półkach, ale i w hurtowniach”- donoszą właściciele aptek. Po żele antybakteryjne Polacy ustawiają się w kolejkach przed sklepami. Nawet jeśli pojawią się na półkach, cały zapas znika w ciągu kilkunastu minut, mimo wzrostu cen.  Z tego powodu przygotowałyśmy dla was przepis na domowy żel antybakteryjny, który pomoże wam w zachowaniu higieny i ochrony przed bakteriami.

„Chore, ludzie umierają, a wy robicie z tego paznokcie”. Przejaw kreatywności czy absolutny brak wyczucia?

Ogólnoświatowa panika przed koronawirusem spowodowała, że przedsiębiorcy dopatrzyli się w niej sposobu na biznes. Środki antybakteryjne drastycznie podrożały (jeśli w ogóle można je kupić), dlatego warto skorzystać z prostego przepisu na domowy żel antybakteryjny. Wystarczą dwa składniki:

  • alkohol etylowy
  • żel aloesowy

Przepis na domowy żel antybakteryjny

Aby stworzyć domowy żel antybakteryjny wystarczy połączyć alkohol etylowy oraz żel aloesowy. Należy pamiętać o zachowaniu proporcji 6:4. W taki sposób powstanie środek o 60-procentowym stężeniu. Aby żel nie podrażniał zmysłów i skóry można dodać do niego olejek eteryczny oraz witaminę E. Po przelaniu żelu do dezynfekcji do pojemnika roztwór jest gotowy do użycia. Należy pamiętać o wstrząśnięciu buteleczką przed każdym użyciem.