Już w najbliższy weekend 26-27 marca w ramach inicjatywy “Wiadomości dla Ukrainy” ponad 5000 wiadomości pochodzących od mieszkańców ze 115 krajów, napisanych w 84 językach zostanie przetłumaczonych na język ukraiński i wyświetlonych na Warsaw Spire oraz ekranach Hotelu Marriott i Dworca Centralnego w Warszawie. Każdy, kto posiada aplikację Preply może dołączyć do akcji i przekazać uchodźcom ciepłe słowo i wsparcie na znak solidarności. Organizatorem akcji jest Preply – międzynarodowa platforma do nauki języków obcych, opracowana przez Kirilla Bigaia, Serge’a Lukyanova i Dmytro Voloshyna. Preply łączy ponad 140 000 korepetytorów i metodyków językowych z dziesiątkami tysięcy uczniów z całego świata, oferując najdogodniejsze metody nauki języków obcych.

Twitter walczy z propagandą. Zablokowano 50 tys. treści dotyczących wojny na Ukrainie

Inicjatywa “Wiadomości dla Ukrainy”

Wiadomości przesyłane przez mieszkańców z całego świata są wizualizowane na specjalnej interaktywnej mapie w aplikacji Preply, która przekłada każdą z nich na język ukraiński. Celem inicjatywy “Wiadomości dla Ukrainy” jest dotarcie do społeczności ukraińskiej z wiadomościami pełnymi wsparcia i nadziei od mieszkańców z całego świata.

Jak wysłać wiadomość?

Każdy, kto chciałby podzielić się ciepłym słowem z ukraińskimi uchodźcami przebywającymi w Polsce może to zrobić za pomocą aplikacji: Wiadomości na Ukrainę (preply.com)
Wiadomości przetłumaczone na język ukraiński będą wyświetlone w 3 lokalizacjach na terenie Warszawy od soboty 26 marca do poniedziałku 28 marca:

● Warsaw Spire, 26 marca (sobota) oraz 28 marca (poniedziałek)
● Warszawa Centralna, ekrany dworca: od 26 marca (sobota) do 28 marca (poniedziałek)
● Warsaw Marriott Hotel, ekrany: od 26 marca (sobota) do 28 marca (poniedziałek)

Kirill Bigai, dyrektor generalny Preply i Ukrainiec z pochodzenia, mówi: “Byłem świadkiem dwóch ukraińskich rewolucji w moim życiu, w których walczono o wolność. Dzisiaj ponownie Ukraińcy bronią swojej wolności i niepodległości narodowej. Zwracam się do wszystkich o to, by wsparli ukraiński naród w tej walce. Niezależnie od tego, czy będzie to pomoc w formie wsparcia dla ukraińskiego kolegi, czy zaprzestanie działalności biznesowej na terenie Rosji, czy przez przekazanie darowizny na rzecz organizacji charytatywnej czy organizacji pozarządowej. Dziś każdy Ukrainiec broni wolności – dla siebie i świata. Dołączcie do nas, wesprzyjcie nas w naszej walce.”

„Musimy ratować przed śmiercią również nienarodzone ukraińskie dzieci”. Fundacja Kai Godek rozpoczyna akcję informacyjną wśród uchodźczyń

Mat.prasowy