Spędzamy bardzo dużo czasu na dyskusji na temat najlepszych formuł do mycia twarzy i pielęgnacji skóry. Obsesja oczyszczania jest najszybciej rosnącą kategorią w branży beauty. Co z osuszaniem świeżo oczyszczonej twarzy? Według dermatologów Twój ręcznik ma większe znaczenie niż myślisz.

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO CHUSTECZKI DO DEMAKIJAŻU SIEJĄ SPUSTOSZENIE NA TWOJEJ SKÓRZE?

Czy potrzebny jest ci osobny ręcznik do twarzy?

Nie należy używać tego samego ręcznika do twarzy i ciała. Nie wyobrażamy sobie wycierania twarzy ręcznikiem, którym osusza się inne części ciała! Tak, o tym właśnie mowa! Co więcej, produkty, które aplikujesz na ciało- balsamy nawilżające, perfumy, odżywki do włosów- nie działają najlepiej na skórę twarzy! Mogą zatykać pory oraz nasilać stany zapalne.

Czy to kwestia bakterii?

Owszem, mogą czaić się na wszystkich ręcznikach. Bakterie, grzyby oraz martwe komórki skóry zbierają się na ręcznikach i są przyczyną infekcji oraz podrażnień.

ZOBACZ TEŻ: DZIĘKI TYM NATURALNYM ZAMIENNIKOM UMYJESZ WŁOSY… BEZ SZAMPONU!

Zatem, jak często należy wymieniać ręcznik do twarzy?

Nie ma potrzeby codziennej wymiany. Są super czyste, więc możesz wymieniać je co kilka dni. Jeśli natomiast twoja skóra jest problematyczna i ma tendencję do trądziku, wymieniaj ręcznik nawet co drugi dzień. Pamiętaj, aby przechowywać ręczniki w czystych miejscach bez wilgoci. Wieszanie je obok kabiny prysznicowej lub wanny to zły pomysł.