Noszenie maseczek ochronnych podczas trwania pandemii koronawirusa to jeden z głównych środków bezpieczeństwa. Nakaz obowiązuje na całym świecie i dotyczy zakrywania nosa i ust w przestrzeniach publicznych. Jednak z chwilą wprowadzenia obostrzeń, wiele osób zaczęło zmagać się z poważnym problemem skórnym. Maskne to trądzik, który jest wywołany przez noszenie ochronnych maseczek. To połączenie słów mask – z ang. maseczka oraz acne – z ang. trądzik. Modelka Hailey Bieber zdradziła swój sposób pielęgnacji, który uchronił ją od tego problemu.

Siostry Jenner potwierdzają, że ten manicure wciąż jest Hot! Kendall i Kylie pokazały swój pomysł na wakacyjne zdobienie paznokci

Hailey Bieber – sposób na pielęgnację skóry, która chroni przed maskne

Modelka w rozmowie z zagranicznym portalem Allure zdradziła swój sposób, który pomógł jej utrzymać skórę w dobrym stanie. Maseczki ochronne nie wywołały u niej żadnej niepożądanej reakcji. Jedyną rzeczą, którą zaczęłam robić podczas kwarantanny i która zmieniła moją skórę w kilka miesięcy było podwójne oczyszczanie. To naprawdę zmieniło zasady gry.

Hailey Bieber, aby uniknąć wyprysków i podrażnień zmieniła codzienną pielęgnację, dodając do niej dwa etapy oczyszczania twarzy. Najpierw olejkiem, a następnie żelem lub delikatną pianką myjącą. Praktyka ta jest ważna w szczególności w okresie letnim, kiedy na skórę twarzy aplikujemy dodatkowo krem z filtrem przeciwsłonecznym. Produkty te mogą być trudne do całkowitego zmycia ze skóry, dlatego metoda podwójnego oczyszczania sprawdzi się w tym przypadku bardzo dobrze.

Maskne – jak pielęgnować skórę pod maseczką ochronną

Warto jednak pamiętać o tym, by zachować umiar. Chociaż wypryski od noszenia maseczek ochronnych zdarzają się często i stanowią teraz poważny problem pielęgnacyjny, to nie można zbyt często oczyszczać twarzy ani wykonywać peelingów. Może to spowodować podrażnienia i zaczerwienienia. Najlepiej jest stosować delikatne, hipoalergiczne środki oczyszczające ze składnikami nawilżającymi, np. ceramidami, aby chronić barierę skóry. Po oczyszczeniu cery, warto również zastosować lekki krem odżywczy, by dodatkowo uszczelnić warstwę hydrolipidową.