Wybierasz się na wakacje lub na dłuższy weekend i wynajmujesz mieszkanie przez platformę Airbnb? Zapomnij o imprezach do białego rana. Serwis, który umożliwia wynajem lokali od osób prywatnych, wprowadza nowe zasady i grozi dotkliwymi karami.

Vacation glow hair – jak osiągnąć ten gorący, wakacyjny trend?

Mieszkasz przez Airbnb? Zapomnij o imprezach

Airbnb zakaz imprezowania w domach i mieszkaniach wynajmowanych za pośrednictwem platformy wprowadził już w 2020 roku podczas pandemii COVID-19. Wtedy chodziło o zdrowie i bezpieczeństwo, ale przede wszystkim zachowanie dystansu społecznego.

Ban miał obowiązywać do momentu, gdy sytuacja pandemiczna na świecie ulegnie poprawie. Okazało się, że liczba skarg właścicieli i sąsiadów spadła o 44 proc. Dlatego Airbnb postanowiło całkowicie zakazać imprez. Nowe zasady polityki firmy zostały ogłoszone 28 czerwca br.

Z upływem czasu zakaz organizowania imprez stał się czymś znacznie więcej niż kwestią zdrowia publicznego. Stał się on jedną z podwalin zasad naszej społeczności wspierającą naszych gospodarczy oraz ich sąsiadów — czytamy w komunikacie.

Nowa polityka

Od dwóch lat w Airbnb obowiązywał także zakaz organizacji spotkań w większym gronie niż 16 osób. Teraz ta zasada została zniesiona i nie ma problemu, by mieszkanie lub dom zostało wynajęte przez większą grupę ludzi. W tym przypadku jednak wszystko będzie zależało od specyfiki danego obiektu.

Firma poinformowała również o karach, jakie grożą za złamanie obostrzeń dotyczących organizacji imprez. Jeżeli Airbnb uzna, że gospodarz wyraził zgodę na organizację takiego wydarzenia, jego ogłoszenie może… zniknąć z platformy. W przypadku dalszego nierespektowania zasad taka osoba może zostać całkowicie wykluczona ze społeczności Airbnb.

W samym tylko 2021 roku zanotowano ponad 6,6 tys. osób, które dopuściły się próby naruszenia zakazu organizacji imprez.

Airbnb to serwis internetowy, który umożliwia wynajem domów i mieszkań od prywatnych osób. Powstał w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych i zrzesza ludzi z ponad 191 krajów na świecie.