Wyobraź sobie, że właśnie zmyłaś makijaż po długim, ciężkim dniu i dobrze radzisz sobie z codzienną pielęgnacją skóry. Umytą twarz (może nawet podwójnie oczyszczoną) instynktowni osuszasz ręcznikiem. Takim sposobem możesz wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Oczywiście, jeśli uwierzysz w najnowszą poradę ekspertów.

Według dermatologów jest to nie tylko szkodliwe dla Twojej skóry, ale i dla jak najlepszego wykorzystania potencjału produktów do pielęgnacji. Osuszanie twarzy ręcznikiem po każdym oczyszczaniu skóry wydaje się rzeczą naturalną i normalną. Okazuje się jednak, że kosmetyki wnikają w skórę dużo lepiej , gdy ta jest jeszcze wilgotna.

ZOBACZ TEŻ: WALCZYSZ Z ROZSZERZONYMI PORAMI? OTO NAJLEPSZE I NAJŁATWIEJSZE METODY TERAPII!

Produkty, na których opierasz swoją codzienną pielęgnację, powinnaś aplikować na wilgotną, lecz nie na mokrą skórę twarzy. Mimo tej wiedzy nie chcesz porzucić ręcznika? Musisz wiedzieć, że znajduje się na nim mnóstwo bakterii, które trafiają na skórę.

Jak więc wysuszyć twarz bez ręcznika? Poniżej zamieszczamy film instruktażowy. Podążaj za wskazówkami, a Twoja pielęgnacja będzie jeszcze bardziej skuteczna.

ZOBACZ TEŻ: MASECZKA, KTÓRĄ POLECA KIM KARDASHIAN, PODBIJA BRANŻĘ KOSMETYCZNĄ!

Co o tym sądzicie?