Jeszcze do niedawna idealna kobieta charakteryzowała się bardzo szczupłą (by nie powiedzieć “wychudzoną”) sylwetką, wąskimi biodrami, obowiązkową przerwą między udami i niewielkimi piersiami. Kobiety o takiej figurze wciąż dominują w branży high fashion i są zatrudniane przez największych modowych projektantów. Ale w tzw. prawdziwym życiu ideał kobiecej sylwetki zaczyna się zmieniać.

Dziś najbardziej pożądanym typem figury przez kobiety jest tzw. sylwetka “slim thick”, czyli w wolnym tłumaczeniu “szczupła gruba”. Jak wygląda sylwetka “slim thick”? To określenie figury charakteryzującej się dużymi udami, wydatnymi pośladkami, zaokrąglonymi biodrami oraz płaskim brzuchem.

DLACZEGO INSTAGRAM JEST PEŁEN KLONÓW?

Taki rodzaj sylwetki wylansowały przede wszystkim siostry Kardashian/Jenner, zwłaszcza Kim, Khloe oraz Kylie. Figurą “slim thick” może też pochwalić się Beyonce oraz Amber Rose. Te celebrytki chętnie chwalą się swoją figurą w mediach społecznościowych, m.in. zdjęciami w bieliźnie albo w kostiumach kąpielowych. Z tego powodu figura “slim thick” to dziś najbardziej pożądane “beach body”, do wypracowania którego aspiruje coraz więcej kobiet.

Jak wypracować taką sylwetkę? Marissa Mayfield, trenerka personalna z sieci siłowni Equinox zdradza, jakie ćwiczenia będą w tym pomocne:

Skup się na odwodzeniu ugiętej nogi w pozycji klęku podpartego albo na ćwiczeniach na maszynach do pilatesu, które angażują mięśnie grzbietu i dolne partie ciała. Dzięki temu wyszczuplisz talię i rozbudujesz mięśnie nóg oraz pośladków. Powinnaś także zdrowo się odżywiać, ograniczyć spożycie węglowodanów oraz dbać o picie odpowiedniej ilości płynów

TE BUTY TO NAJWIĘKSZY MUST HAVE INFLUENCEREK! WYPRZEDAJĄ SIĘ MOMENTALNIE

Zobacz, jak prezentują się kobiety, które mogą się pochwalić najbardziej pożądanym obecnie typem sylwetki. Podoba ci się taka figura?