Jak co roku podczas podsumowań tego, co wydarzyło się przez ostatnich 12 miesięcy, jest również miejsce na ogłaszanie nadchodzących zmian. Instytut Pantone w oparciu o szeroko podjęte badania, analizę obecnych trendów i przestrzeni kulturalnej ogłosił laureata wśród całej palety kolorów. W nadchodzącym 2020 roku będzie nim 19-4502 czyli klasyczny błękit.

Wybór to reakcja na rodzące się potrzeby społeczne. Kolor jest pewną formą, za którą kryje się szerszy kontekst. W oświadczeniu wydanym przez instytut czytamy:

Pantone ogłasza kolor roku 2018! Rządzić będzie Ultra Violet! (FOTO)

Classic Blue symbolizuje ochronę, stabilność, pewność siebie. Zachęca również do wnikliwego myślenia, otwartości i komunikacji. W naszych psychikach funkcjonuje jako kolor przynoszący ukojenie. Zapewnia wewnętrzny spokój i pomaga odzyskać harmonię.  

Najmodniejsze kolory ubrań na zimę. Te stylizacje są teraz trendy

Kolor Pantone Classic Blue to zupełne przeciwieństwo wyboru z 2019 roku. Living Coral miał symbolizować energię i optymizm. Zmiany w nadchodzącym roku będą ukierunkowane na zwolnienie tempa, odnalezienie stabilności i podjęcie prób krytycznego myślenia.

 

kolor roku 2020 – Classic Blue mat.pras./pantone.com