W dni powszednie chusteczki do demakijażu to prawdziwy dar prosto z niebios. Dynamiczny tryb życia i skrajne zmęczenie to również brak czasu na przykładanie ogromnej wagi do demakijażu. A każda z nas wie, jak ważne jest oczyszczanie. Tymczasem okazuje się, że wiele z nas korzysta z chusteczek w niewłaściwy sposób. O co dokładnie chodzi? Już spieszymy z tłumaczeniem.

Dla kobiet, które na co dzień nie noszą mocnego makijażu, chusteczki powinny wystarczyć do dokładnego oczyszczenia skóry. Kluczowe jest użycie odpowiedniej ilości chusteczek. Dopóki nie czujesz, że Twoja skóra nie jest dokładnie oczyszczona, oznacza to, że powinnaś podjąć dalsze kroki.

ZOBACZ TEŻ: OTO CO NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ Z TWOIMI OCZAMI, KIEDY ŹLE ZMYWASZ TUSZ DO RZĘS!

Ciężkie podkłady nie zawsze da się łatwo zmyć. Może się okazać, że po usunięciu makijażu chusteczkami, dodatkowo będziesz musiała użyć płynu oczyszczającego. Niestety w większości przypadków, kobiety o tym zapominają.

Nawet jeśli na skórze pozostaną śladowe ilości makijażu, mogą być zagraniem dla Twoich porów i doprowadzić do pogorszenia stanu cery. Dermatolodzy twierdzą, że największym błędem popełnianym przez kobiety jest oczyszczanie skóry zaledwie JEDNĄ CHUSTECZKĄ. Nawet jeśli nie masz zamiaru stosować kosmetyków oczyszczających, wykorzystaj więcej chusteczek.

ZOBACZ TEŻ: CO DZIEJE SIĘ Z TWOJĄ SKÓRĄ, KIEDY NIE ZMYWASZ MAKIJAŻU PRZED PÓJŚCIEM SPAĆ?

Dodatkowym plusem jest umiejętność wprawadzania w życie odpowiedniej techniki. Twarz oczyszczaj od środka i poruszaj się w stronę jej zewnętrznych okolic. Nie omijaj linii włosów oraz linii szczęki. Tam również zbiera się makijaż i zanieczyszczenia! Do usnięcia makijażu oczu użyj ODDZIELNEJ chusteczki.