To, że o skórę trzeba dbać, nie podlega żadnej wątpliwości. Codzienne oczyszczanie, nawilżanie to pewnie rutyna zdecydowanej większości z Was. Od czasu do czasu warto również wybrać się na zabieg kosmetyczny, który dodatkowo polepszy wygląd naszej skóry.

ZOBACZ: ODSŁANIAMY NOGI, CZYLI KOSMETYKI DO ICH PIELĘGNACJI

OxyGeneo

Słyszałyście już o OxyGeneo? Jeżeli nie, dzisiaj macie okazję się z nim zapoznać. W rozmowie z dziennikarzami agencji informacyjnej Newseria Lifestyle opowiedziała o nim Bernadeta Korczak, pielęgniarka w Centrum Zdrowej Skóry.

– OxyGeneo to błyskawiczny efekt kosmetyczny zainspirowany przede wszystkim naturą, wykorzystuje naturalne czynniki biologiczne, które dają natychmiastowy efekt dotlenienia, rozjaśnienia i odmłodzenia skóry – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Bernadeta Korczak, pielęgniarka w Centrum Zdrowej Skóry.

style="overflow:hidden;">OxyGeneo to dwa typy zabiegów – NeoRevive (dla cery dojrzałej, gwarantuje odżywienie skóry, napina ją, ujędrnia, nawilża, wygładza drobne zmarszczki oraz redukuje matowy odcień) oraz NeoBright (dla osób, które mają problemy z cerą. Rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry oraz zmniejsza zmiany pigmentowe).

– W każdym żelu znajdują się aktywne składniki, takie jak retinol, kwas hialuronowy i kwas azelainowy, który jest skutecznym inhibitorem melaniny. Maksymalne dotlenienie skóry uzyskujemy na skutek kapsuły masującej, która jest zbudowana z wodorowęglanu sodu i kwasu cytrynowego. W połączeniu z aktywnym żelem tworzy na powierzchni skóry mikropęcherzyki powietrza, które są wzbogacone w dwutlenek węgla – tłumaczy Bernadeta Korczak.

style="overflow:hidden;">Zabieg idealnie sprawdzi się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Można go wykonywać niezależnie od pory roku i dnia.

– Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego zabiegu. Nawet jeżeli pacjent ma skórę trądzikową, to też jak najbardziej to jest wskazane ze względu na to, że dochodzi do złuszczenia naskórka, wtedy pozbywamy się tej warstwy rogowej, skóra jest czysta i przygotowana do dalszego wchłaniania aktywnych składników – mówi Bernadeta Korczak.

style="overflow:hidden;">Podczas zabiegu pacjent wykonywany jest delikatny masaż. Jeżeli skóra jest wrażliwa, pacjent może też czuć delikatne szczypanie. Efekty są widocznie niemal natychmiast. Skóra jest napięta, rozjaśniona i miła w dotyku.

– Jeżeli mamy problem z trądzikiem, zabieg można wykonywać raz w tygodniu, żeby pozbyć się tej warstwy rogowej i częściej oczyszczać tę skórę. Jeżeli nie, możemy go robić raz w miesiącu, ale wszystko zależy od potrzeb pacjenta. Najpierw oceniamy skórę, a później indywidualnie dobieramy poziom i intensywność zabiegów – dodaje Bernadeta Korczak.

style="overflow:hidden;">Wykonanie zabiegu zajmuje około 15 minut.

ZOBACZ TEŻ: MASECZKA Z AWOKADO NA TWARZ NA 2 SPOSOBY

Próbowałyście?

Wszystko, co powinnyście wiedzieć o zabiegu OxyGeneo [VIDEO]