Bądźmy ze sobą szczere – to, że w tym miejscu pojawiają się delikatne włoski, to nie jest ŻADEN problem. To jest zupełnie naturalne. Co innego, jeśli włoski zmieniają kolor na ciemny i nie da się ich za nic zamaskować? Wtedy niestety trzeba sięgnąć po depilację. Masz wiele opcji do wyboru. Jest jednak kilka rzeczy, o których powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na którąkolwiek z nich.

KREM DO DEPILACJI
Zalety? Szybki i bezbolesny sposób. Wady? Włoski odrosną szybciej niż myślisz i to niestety w ciemniejszym kolorze. Przygotuj się zatem, że za mniej więcej 1,5 tygodnia, może dwa, będziesz musiała powtórzyć kurację… I tak już zawsze. Dodatkowym minusem jest to, że skóra w tych okolicach jest bardzo wrażliwa, więc możesz nabawić się też czerwonych kropek bądź infekcji skórnej.

ZOBACZ TEŻ: CO TAK NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ Z TWOJĄ SKÓRĄ, KIEDY GOLISZ TWARZ? RÓB TO POPRAWNIE!

GOLARKI DAMSKIE
W dzisiejszych czasach niemalże każda nisza jest wypełniona – nie brakuje również golarek dla kobiet. W ten sposób szybko pozbywasz się włosków bez bólu i podrażnień. Niestety, szybko poznasz też wady tej metody – odrastanie włosków poczujesz już po 24 godzinach. I po 3-4 dniach operację trzeba będzie powtórzyć.

RĘCZNE WYRYWANIE WŁOSKÓW
Warto zapisać się na gwintowanie w salonie kosmetycznym. Poleca się to osobom, które mają wysoki poziom odporności na ból i nie boją się wyrywania włosków. Spokojnie, nie jest to poziom 10 jeśli chodzi o ból, jednak jest to coś więcej niż wyrywanie włoska z brwi. Plusy są jednak przekonujące – koszty takiego zabiegu są niewielkie, a włoski odrastają po miesiącu, a nawet po 1,5 miesiąca. Jednak powinnaś na 2 dni po zabiegu zaszyć się w domu – zabieg zostawia zaczerwienienie na skórze.

WYBIELACZ W KREMIE
Boisz się bólu? Spróbuj rozważyć wybielacz w kremie, którego możesz użyć sama w domu. Rzadko kiedy zabieg powoduje podrażnienie skóry czy zaczerwienienia, a działa w 10 minut po użyciu. Niektórzy jednak twierdzą, że wybielanie skóry powoduje, że staje się bardziej podatna na pigmentację, co może (ale nie musi) wyostrzyć blizny na Twojej skórze czy piegi.

ZOBACZ TEŻ: Depilacja laserowa: Czy naprawdę jest skuteczna?

DEPILACJA
Istnieją też specjalne depilatory, które są dedykowane takim małym obszarom jak wąsik. Są one tak skonstruowane, że łapią nawet cienkie i krótkie włoski. Mają też przeważnie opcję chłodzenia, zatem jest to dość bezbolesne i łatwe w manewrowaniu. Przez miesiąc masz depilację z głowy.

WOSKOWANIE
Na ten zabieg warto się zdecydować jedynie u kosmetyczki – robiąc to w domu ryzykujesz poparzenie części twarzy oraz strupy, które bardzo trudno zamaskować. W zależności od tego, jak reagujesz na ból. Cena jest podobna do wyrywania włosków w metodzie gwintowania, jednak zmniejsza próg bólu. Niemniej, i tak jesteś skazana na comiesięczne wizyty.

LASER
Urządzenia do usuwania laserowego włosków są teraz w większości salonów kosmetycznych. Są też dostępne urządzenia IPL, których bezpiecznie możesz używać w domu. Zapewniają najdłuższy okres bez włosków, jednak efekt nie jest natychmiastowy. Przeważnie trzeba ich używać przez 3 do 6 miesięcy, aby zarost przestał być widoczny. Minusem jest to, że metoda laserowego usuwania włosków jest najskuteczniejsza u osób z jasną karnacją. Mimo, że jest praktycznie bezbolesna, trzeba uzbroić się w cierpliwość, jeśli chcemy zobaczyć efekty.

Której z metod już próbowałyście?