Świat idzie do przodu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kobiety nie wyobrażały sobie golenia miejsc intymnych, dzisiaj obserwujemy kult „gładkości”. Niezależnie od tego, czy jesteście zwolenniczkami depilacji miejsc intymnych czy też nie, mamy dla Was garść informacji o włosach łonowych, o których powinnyście wiedzieć zanim sięgniecie po maszynkę do golenia.

ZOBACZ: MOJA TOALETKA, CZYLI JAK MY PRZECHOWUJEMY SWOJE KOSMETYKI

Do czego służą służą nam włosy łonowe?

Jest to naturalna bariera przez wirusami i bakteriami, które są odpowiedzialne za powstawanie różnego rodzaju infekcji intymnych. Włosy utrzymują także odpowiednią temperaturę.

golenie włosów łonowych

Wszystko, co musicie wiedzieć zanim wydepilujecie miejsca intymne

podraznienia w miejscach intymnych

Jeżeli skóra w okolicach intymnych jest wrażliwa – istnieje duże prawdopodobieństwo, że golenie podrażni ją jeszcze bardziej. W kontakcie z bielizną i spodniami może wywoływać pieczenie i stany zapalne skóry.

choroby przenoszone drogą płciową

Jak pisałyśmy wyżej – włosy mają chronić przez bakteriami i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Lekarze twierdzą, że odkąd zapanowała moda na woskowanie – znacznie częściej spotykają się m.in. z wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

Wszystko, co musicie wiedzieć zanim wydepilujecie miejsca intymne

włosy łonowe chronią przez ewentualnymi uderzeniami

Eksperci twierdzą, że włosy łonowe są swego rodzaju poduszką, która chroni nas m.in. przed uderzeniami. Włosy są także barierą dla gorącej wody, z którą mamy do czynienia pod prysznicem, chronią przed podrażnieniami.

infekcja okolic intymnych

Golenie włosów łonowych może powodować nawracające infekcje. Ile razy zdarzyło się Wam pozacinać? Bez włosów jesteśmy pozbawione ochrony.

ZOBACZ: JAKIE INFEKCJE INTYMNE NAJCZĘŚCIEJ MOGĄ DOKUCZAĆ KOBIECIE PO STOSUNKU?

Czy golenie miejsc intymnych jest przyjemne?

Raczej jest neutralne, chociaż czasami bywa nieprzyjemne (w szczególności woskowanie…).

Wszystko, co musicie wiedzieć zanim wydepilujecie miejsca intymne

feromony damskie

Mówi się o tym, że włosy łonowe utrzymują nasz specyficzny zapach, za który odpowiedzialne są feromony. Jeżeli usuwacie włoski – usuwacie również zapach, który ma działać przyciągająco na płeć przeciwną.

ZOBACZ TEŻ: GWIAZDA PORNO(!) RADZI, JAK IDEALNIE DEPILOWAĆ BIKINI