Jakiś czas temu na rynek usług kosmetycznych przebojem wdarły się lakiery hybrydowe i wykonany za ich pomocą manicure. Kobiety pokochały to rozwiązanie za trwałość, komfort, jaki zapewnia oraz ogromną paletę kolorów. Hybrydę można kłaść tak często, jak się chce, bo ten rodzaj manicure nie jest szkodliwy dla płytki. Oczywiście gwarancją jakości jest oddanie swoich rąk w ręce doświadczonych kosmetyczek, w sprawdzonych salonach kosmetycznych czy studiach pielęgnacji paznokci – gdzie używa się kosmetyków dobrej jakości.

Co to jest manicure hybrydowy?

Lakier hybrydowy łączy właściwości żelu i zwykłego lakieru. Nakłada się go pędzelkiem, jak tradycyjny lakier, ale wcześniej pokrywa się paznokieć specjalnym podkładem BASE, a na koniec wykańczającym TOPem. Każda warstwa jest utwardzana pod lampą UV lub LED, dzięki czemu staje się bardzo twarda i odporna na działanie czynników zewnętrznych.Prawidłowo nałożona hybryda trzyma się na dłoniach nawet do 3 tygodni, a na stopach około miesiąca. Co więcej, walory praktyczne tego rodzaju lakieru są widoczne od razu po wyjęciu dłoni spod lampy. Lakier jest wtedy zupełnie suchy i nie trzeba się obawiać, że zarysujemy jego powierzchnię lub powstaną odpryski.

Manicure hybrydowy na co dzień

Lakiery hybrydowe nie są zarezerwowane tylko na specjalne okazje, przeciwnie: zadbane dłonie i dobrze zrobione paznokcie to atut, który warto wykorzystać na co dzień. – Dłonie to tak naprawdę nasza wizytówka, ich stan często odpowiada za pierwsze wrażenie. Warto zatem o nie dbać i decydować się na rozwiązania, które są trwałe, nie są czasochłonne i dają oszałamiający efekt. Taki jest właśnie manicure hybrydowy, który dobrze zrobiony będzie cieszył oko aż 3 tygodnie. W odróżnieniu od tradycyjnego lakieru, który wymaga poprawek, a niekiedy nawet nowego położenia już po 1-2 dniach. Lakieru hybrydowego nie trzeba „oszczędzać”. Nie szkodzi mu uprawianie sportu czy prace domowe. Pozostaje bez najmniejszej ryski, odprysku i błyszczy przez cały czas równie pięknie, jak tuż po nałożeniu. – mówi przedstawiciel marki SEMILAC.

Lakiery hybrydowe – prawdziwa feeria barw

Jeśli kochasz lakiery, tak jak my, będziesz zachwycona. Wśród hybryd można znaleźć wszystko, co uwielbiają fanki zadbanych paznokci: klasyczne czerwienie, burgundy, brązy, popiele, delikatne pastele, mocne neonowe barwy. Lakierami hybrydowymi można wykonać najmodniejszy manicure, a skoro o tym mowa, to tej jesieni modne są kolory lustrzane, łączenie kilku kolorów na paznokciach, delikatne zdobienia, ombre i pyłek SemiFlash:

Jak dbać o manicure hybrydowy?

Paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy co kilka dni położyć na skórki oliwkę, by były miękkie i dobrze nawilżone. Gotowych hybryd nie skracamy – np. przez opiłowywanie. Może to spowodować, że pod lakier dostanie się powietrze i lakier zacznie odchodzić. Jeśli chcemy zmienić kształt paznokcia, albo odrost jest już mocno widoczny, lakier trzeba ściągnąć (używając specjalnego zmywacza do lakierów hybrydowych lub czystego acetonu) i zrobić nowy manicure. Dzięki lakierom hybrydowym można dodatkowo wzmocnić płytkę paznokcia – kładąc specjalną warstwę podkładową z witaminami, przeznaczoną do słabych paznokci. Na rynku dostępne są również lakiery, dzięki którym przedłużymy paznokcie o kilka milimetrów.

Tu możesz zobaczyć dokładnie, jak to zrobić:

Lakiery hybrydowe pokochały nie tylko prezenterki, celebrytki i blogerki, ale także kobiety, którym zależy na nienagannym manicure i cenią sobie wygodę. My nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Teraz czas na Ciebie! Sprawdź, jakie plusy ma hybryda i przekonaj się, jak łatwo jest mieć nieskazitelnie pięknie dłonie.