Huda Kattan to najlepszy przykład na to, że prawdziwą pasję można przekuć na świetnie prosperujący biznes. Wtedy codziennie wstając do pracy masz wrażenie, że wszystkie Twoje marzenia się spełniły. Bajka prawda? Cóż, życie Hudy nie zawsze przypominało bajkę, którą dzisiaj można śledzić w mediach społecznościowych. Sukces, który osiągnęła, to lata pracy i wyrzeczeń.

Kiedy w 2017 roku roku Huda Kattan została uznana za jedną z 25 najbardziej wpływowych osób w internecie, wiele osób pytało: ale kim ona tak naprawdę jest?

ZOBACZ TEŻ: OTO CIENIE NOWEJ PALETKI HUDA BEAUTY #NEWNUDE!

Urodzona 2 października 1983 roku w Oklahomie Huda Kattan jako córka irańskiego mechanika i biolożki. Jest “środkowym” dzieckiem – ma starszą siostrę (Alya) i brata (Khalid) oraz młodszą siostrę (Mona). Kiedy miała 2 lata jej rodzice przenieśli się z całą rodziną do Tennessee. Dzieci często przekręcały jej imię. Bardzo długo walczyła z przezwiskiem “Heidi”.

Jako dorosła kobieta studiowała finanse w Michigan i rozwijała swoją karierę w tym kierunku. To na studiach poznała swojego obecnego męża, z którym ma córeczkę. W 2010 roku z miłości do kosmetyków założyła bloga “Huda Beauty” oraz kanał na YouTube. W 2013 roku otworzyła swoją pierwszą linię doklejanych rzęs, które szybko stały się bardzo popularne dzięki temu, że przede wszystkim były ogromną niszą na rynku. Plus, ich trwałość zachwycała, stąd klientki ciągle powracały aby kupić kolejne produkty. Tak powstały kolejne linie: cieni do powiek, błyszczyków, szminek, podkładów oraz korektorów. Świetna pigmentacja i przemyślane proporcje oraz kolory sprawiły, że wszystkie kosmetyki cieszą się ogromną popularnością. Ostatnio do tej listy dołączyły także perfumy Kayali, które Huda stworzyła razem ze swoją młodszą siostrą, Moną.

ZOBACZ TEŻ: HUDA TWIERDZI, ŻE WSZYSCY ŹLE UŻYWAMY PERFUM. ZOBACZ, JAK TO ZROBIĆ LEPIEJ!

W planach jest również linia produktów do pielęgnacji skóry.

Huda Beauty jest bardzo potężną firmą również na instagramie – ma aż 29 milionów followersów, którzy chętnie nawiązują relacje z nią pod postami i z niecierpliwością czekają na nowe produkty. Świetna pigmentacja i jakość produktów sprawiła, że ostatnia nowość Hudy, czyli paletka New Nude już dwa razy wyprzedała się na pniu. Kolejna linia dopiero niedawno trafiła z powrotem do sklepów. Instagram to również jej sposób na zarabianie pieniędzy – zestawienie HopperHQ przedstawiło dane, z których wynika, że Kattan bierze 33k $ za pojedynczy post sponsorowany.

Obecnie Huda pracuje i mieszka w Dubaju z mężem i córką. W Polsce jej produkty są dostępne na wyłączność w Sephorze.