Prawdopodobnie każdy, kto posiada konto na platformie Netflix, oglądał już serial Wednesday. To jedna z najnowszych produkcji, której współtwórcą jest sam Tim Burton. Opowieść o córce Gomeza i Morticii Addmasów wywołała wielki zachwyt wśród fanów, którzy dali się uwieźć mrocznemu klimatowi i nieco aspołecznej nastolatce. Na szczęście historia Wednesday nie skończy się po ośmiu odcinkach pierwszego sezonu. Netflix już ogłosił dobre wieści o tym, że powstanie kolejna część o akademii Nevermore.

Wednesday: Jenna Ortega krytykuje scenę tańca z serialu

Jedną z najpopularniejszych jest scena z czwartego odcinka serialu. Wednesday tańczy w niej na balu w bardzo oryginalny sposób wprawiając swojego partnera w lekkie zakłopotanie połączone z nutą śmiechu. Ta bardzo specyficzna choreografia, której autorką jest wcielająca się w główną postać aktorka Jenna Ortega, stała się viralem. Fani serialu dzielą się własną interpretacją tańca i w mediach społecznościowych publikują filmiki z autorską wersją.

Miękki gotyk: jak odtworzyć estetykę Wednesday Addams?

Mimo wielkiego sukcesu, Jenna Ortega nie do końca podziela entuzjazm fanów. Podczas wywiadu udzielonego dla ET Online wyznała, że scena z tańcem nie jest doskonała i żałuje, że nie zagrała jej lepiej. Aktorka powiedziała także, że nie miała pojęcia, że wywoła ona aż tak wielki zachwyt wśród widzów. Nie, nawet teraz nie mogę w to uwierzyć. Niektóre ruchy zaplanowałam, część była zaimprowizowana. To jedna ze scen, przez które nie śpię po nocach, myśląc o tym. Tam było tyle rzeczy, które mogłam i powinnam była zrobić. Więc fakt, że ktokolwiek to docenił czy nawet sam tego próbował, jest dla mnie niepojęty.

Już wcześniej Jenna Ortega opowiadała o tym, co zainspirowało ją do stworzenia tak nietypowej choreografii. Przede wszystkim oglądała wcześniejsze filmu o Rodzinie Addamsów, w których często występował motyw tańca. Wiele świeżych pomysłów dostarczył jej teledysk „Happy House” Siouxsie and the Banshees oraz trasa koncertowa Onyx Tour Britney Spears i Lena Lovich.

Sonda

Makijaż Wednesday Addams

Oglądałaś serial "Wednesday"?