Jeśli od czasu do czasu przeglądasz Tik Tok, pewnie natknęłaś się już na filmik z ciemnozielonym koktajlem. Coraz więcej osób sięga po ten tajemniczy płyn, który ma niwelować trądzik i zapewniać szybką drogę do pięknej i gładkiej skóry. To nic innego jak chlorofil w płynie. Czy jego właściwości naprawdę są aż tak skuteczne?

Chlorofil w płynie – nowy lek na trądzik?

Chlorofil w płynie to naturalny zielony barwnik roślinny, który posiada mnóstwo antyoksydantów. Bardzo często jest też nazywany płynną energią. Pomaga oczyścić organizm z zalegających toksyn oraz wzmacnia system immunologiczny. Ale to nie wszystko. Tiktokerki zapewniają, że to właśnie dzięki piciu zielonego koktajlu stan ich skóry poprawił się w stosunkowo niedługim czasie. Zniknęły stany zapalne, a cera stała się gładka. Czy to możliwe?

Hasztag z chlorofilem doczekał się już ponad 200 milionów wyświetleń. A to oznacza, że narodził się nowy beauty trend. Popularność wyszukiwań tego hasła stale rośnie. Jedna z Tik Tokerek Ellie Taylor nagrała filmik, w którym tłumaczy, że codziennie przez tydzień piła jedną łyżeczkę chlorofilu, którą rozcieńczała z wodą. Dziewczyna tłumaczy, że zaczerwienienia i niedoskonałości skóry zaczęły znikać.

@ellietaylor929

One week of drinking chlorophyll for my spots 🤘🏻

♬ original sound - billy

Dermatolog Purvisha Patel wyjaśnia, że chlorofil z płynie faktycznie może pomóc poprawić wygląd skóry. Jest bogaty w witaminę C, A, E oraz K. Oprócz tego jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwutleniających. Płynny chlorofil faktycznie może pomóc na zaczerwienienia oraz wypryski i stany zapalne pojawiające się na skórze.

Chlorofil występuje również naturalnie w zielonych warzywach. Dla porównania jeden kubek szpinaku zawiera w sobie około 24 miligramów płynnego chlorofilu. Z kolei kubeczek pietruszki ma 19 miligramów tej zielonej substancji.

Chlorofil w płynie można również stosować zewnętrznie. Wystarczy nałożyć odrobinę zielonej substancji na miejsce, w którym pojawił się stan zapalny. Jednak trzeba pamiętać o tym, ze regularne picie wody z chlorofilem może przynieść lepsze efekty.

Warto dodać, że ten zielony napój może mieć też inne właściwości. Przede wszystkim opóźnia procesy starzenia się komórek skóry, co z kolei zapobiega przedwczesnemu starzeniu oraz zwalcza działanie wolnych rodników.

@snaillyyyyy

chlorophyll is the $hit ##chlorophyllwater

♬ jealous by eyedress - t
@madibwebb

Reply to @ggabbyy20 #greenscreen should I make a video on the top 3 things that changed my skin? #liquidchlorophyll #healthy #livehealthy

♬ Stuck in the Middle - Tai Verdes

Sonda

chlorofil w płynie do picia

Próbowałaś już płynnego chlorofilu?