To, czy książę William miał romans, od lat jest przedmiotem kontrowersji na Twitterze. W tym tygodniu rozmowa została wznowiona, kiedy Richard Eden, redaktor z tabloidu Daily Mail,  napisał na Twitterze o atakach na rodzinę królewską wciąż oskarżaną o rasistowskie komentarze w stosunku do księcia Harry’ego i Meghan Markle.

Tweet pojawia się zaledwie kilka dni po poważnym naruszeniu bezpieczeństwa przez rodzinę królewską, która dostała nowych funkcjonariuszy do ochrony osobistej. Jedna z odpowiedzi w komentarzach, wydaje się być sercem niedawnego odrodzenia plotek o romansie Williama. Alex Tiffin, niezależny dziennikarz, stwierdził na Twitterze, że bezimienny król w tweecie Edena to książę William, który miał romans z Rose Hanbury”.

Romans w rodzinie królewskiej

Nowy sezon The Crown sprawi, że książę William będzie bardzo nieszczęśliwy

Rodzina królewska słynie z blokowania wątków prasowych na temat jej wpadek. Szukała legalnych dróg, aby zamknąć publiczne historie o swoim życiu osobistym. The Daily Beast w 2019 roku doniósł, że „po co najmniej jednej brytyjskiej publikacji, dostarczono ostrzeżenia prawne”. Było to w odpowiedzi na opublikowanie w In Touch artykułu, w którym zarzuca się, że książę William miał romans z bliską przyjaciółką Kate Middleton.

Podczas gdy brytyjskie media pisały historie o wykluczeniu Rose Hanbury z królewskiego kręgu, wiele osób skorzystało z Twittera, aby udostępniać własne opinie na ten temat. Jedna z użytkowniczek Twittera, @Natasha_Akhtar, napisała: „Tak więc #princewilliamaffair zyskuje na popularności i mówię tylko, że słyszałam o tym w 2015 roku. Moi przyjaciele, którzy pracują w mediach, powiedzieli, że wiedzą o romansie, ale prasa brytyjska nie chciała tego drukować”.

Czy Samantha Jones z „Seksu w wielkim mieście” pojawi się na planie innego, popularnego serialu? Fani mają pewne teorie