Z pewnością słyszałyście o wampirzym liftingu , który rozsławiły słynne zdjęcia Kim Kardashian. Cały zabieg polega na pobraniu krwi, która następnie jest wstrzykiwana w skórę w celu wygładzenia cery i zredukowania drobnych zmarszczek. Okazuje się, że na tym nie kończy się jego sukces. Naukowcy odkryli, że jest to sposób, by powstrzymać wypadanie włosów!

ZOBACZ TEŻ: TYTUŁ

Wampirzy lifting to terapia osoczem bogatopłytkowym. Mieszanka zawiera w sobie zwiększoną dawkę płytek krwi, które jak się okazuje są pomocne nie tylko w regeneracji komórek skóry, ale mogą też świetnie oddziaływać na mieszki włosowe, co sprzyja rozwojowi fazy wzrostu włosów. Zapewnia to tez lepszy przepływ krwi, który również pomaga w szybszym wzroście włosów.

Na czym polega cały proces? Najpierw pobrana zostaje krew, która następnie trafia do laboratorium, gdzie następuje jej rozkład. Następnie tworzona jest mieszanka wypełniona płytami krwi, komórkami macierzystymi i innymi składnikami wspomagającymi, która zostaje wstrzyknięta w skórę głowy.

Terapia może być wykonywana w każdym przypadku, jeśli pacjent ma problemy z wypadaniem włosów, ale najlepiej i najskuteczniej sprawdza się przy chorobach androgenicznego wypadania włosów i łysienia plackowatego. Pierwsze efekty mogą być widoczne już 3 do 6 miesięcy od zabiegu.

ZOBACZ TEŻ: TYTUŁ

Co Wy na to?