Dzielenia się pomysłami na prezenty świąteczne do przeczytania ciąg dalszy. Widzieliście już listę wspaniałych książek dla dorosłych, dzisiaj mam dla was kilka propozycji dla młodszej reprezentacji moli książkowych. Chyba nie muszę tłumaczyć, w jak piękny sposób książki rozwijają dzieci, prawda? Na owej liście szukajcie książek dla dzieci dociekliwych, przedszkolaków, maluchów i młodzieży.

Co dzieje się z Twoim mózgiem po przeczytaniu zaledwie 30 stron książki?

Książki dla dzieci pod choinkę

Książki dla dzieci - WigW
1

Wigilia Małgorzaty

India Desjardins

35,90 zł

Kup teraz

Wznowienie jednej z najpiękniejszych naszych wigilijnych opowieści: „Wigilia Małgorzaty” Indii Desjardins z ilustracjami Pascala Blancheta. Wzruszająca książka obrazkowa o tym, że w Wigilię naprawdę zdarzają się cuda.

Admirałowie wyobraźni
2

Admirałowie wyobraźni

Anna Boguszewska, Tomasz Broda, Małgorzata Cackowska, Aleksandra Cieślak, Jacek Friedrich, Elżbieta Jamróz-Stolarska, Krystyna Rybicka, Piotr Rypson, Anita Wincencjusz-Patyna, Jakub Woynarowski, Michał Zając

159,90 zł

Kup teraz

Premiera: 9 grudnia.
Efektowna księga złożona z bogato ilustrowanych, alfabetycznie ułożonych haseł prezentujących przekrojowy obraz dorobku polskiej ilustracji od roku 1918 do dziś. Opisują one obszary tematyczne i motywy pojawiające się na ilustracjach, techniki artystyczne, tendencje stylistyczne, najznamienitszych ilustratorów książek dla dzieci i najbardziej znaczące serie wydawnicze. Teksty opracowane zostały przez jedenaścioro specjalistów zajmujących się teorią i praktycznym wymiarem ilustracji książkowej, grafiką projektową czy książką dla dzieci. Ich różnorodne specjalizacje i obszary zainteresowań nadały książce urozmaicony, kolażowy charakter.

Gołymi rękami
3

Gołymi rękami

Bart Moeyaert

31,40 zł

Kup teraz

Poruszająca opowieść o chłopięcym wybryku, który nieoczekiwanie wymyka się spod kontroli, o zmaganiu się z poczuciem winy i o dziecięcych uprzedzeniach. Gołymi rękami zostało wyróżnione wieloma nagrodami, w tym Deutscher Jugendliteraturpreis i prestiżowym niderlandzkim Srebrnym Rysikiem.

Lampka
4

Lampka

Annet Schaap

40,40 zł

Kup teraz

To jest opowieść o morzu. O tajemniczych wodnych stworzeniach i o groźnych piratach. O admirale i jego Czarnym Domu, gdzie, jak mówią, mieszka potwór. O szarej latarni morskiej na małym półwyspie. O Lampce, córce latarnika, która co dzień wspina się po sześćdziesięciu jeden stopniach, żeby zapalić światło. I o pewnym sztormowym wieczorze, gdy zabrakło zapałek i wszystko poszło nie tak.

Daj gryza
5

Daj gryza

Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Natalia Baranowska

62,90 zł

Kup teraz

Premiera: 25 listopada.
Ta apetyczna książka zabierze was w wielką podróż śladami smaków, potraw i składników, z których się je przyrządza. Odwiedzicie w niej 26 krajów ze wszystkich kontynentów, a na efektownych ilustracjach Aleksandry i Daniela Mizielińskich zobaczycie marokańską ucztę, pływający wietnamski targ czy argentyńskich gauczów. Poznacie najróżniejsze przysmaki i przeczytacie o ich barwnych losach. Przekonacie się, jak mocno jedzenie związane jest z historią, kulturą i przyrodą kraju, w którym powstało. I dowiecie się, jak przyrządzić proste i pyszne dania ze wszystkich stron świata.

Fungarium
6

Fungarium

Ester Gaya

64,90 zł

Kup teraz

Premiera: 2 grudnia.
Grzyby nie są ani roślinami, ani zwierzętami. Występują w najróżniejszych kształtach, kolorach i rozmiarach. Stanowią niezwykle istotną część ziemskich ekosystemów. Są wszędzie i wpływają na każdy aspekt naszego życia. Wiele im zawdzięczamy – bez nich nie mielibyśmy nie tylko antybiotyków, lecz także kawy, herbaty, czekolady czy alkoholu. Ale też psują nasze jedzenie, niszczą nasze domy i wywołują choroby. A niektóre z nich potrafią nawet zabić.

Wejdźcie do Muzeum Grzybów, żeby odkryć ich tajemnice!

Jurka i Wąsik
7

Jurka i Wąsik

Annie M.G. Schmidt

28,80 zł

Kup teraz

Pełna zaskakujących zwrotów akcji i przewrotnego humoru powieść dla najmłodszych stworzona przez autorki kultowej serii o Jasiu i Janeczce. Specjalny pociąg reprezentacyjny rusza w odświętny kurs. Na pokładzie są sami ważni goście. Kolejarz Wąsik już sięga po gwizdek, żeby dać sygnał do odjazdu, ale w ostatniej chwili powstrzymuje go mała Jurka z Jeżowego Patrolu. Na torach są jeże! I wkrótce okazuje się, że to niejedyna przeszkoda, a pasażerom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo…

Czy Jurka i Wąsik zdołają mu zapobiec?

Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa
8

Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa

John Burningham

31,40 zł

Kup teraz

Gdy strudzony Święty Mikołaj kładzie się spać po rozwiezieniu prezentów dzieciom na całym świecie, nagle coś zauważa. W jego worku zawieruszył się ostatni prezent! Jedyny prezent dla małego chłopca, który mieszka na końcu świata, na szczycie wysokiej góry. Wyczerpane renifery już śpią, a prezent trzeba dostarczyć jeszcze tej nocy – więc Mikołaj sam wyrusza w daleką podróż. Bo gdy dziecko czeka na prezent, dla niego żadna podróż nie jest zbyt daleka!

Felek i Tola i balon Henia
9

Felek i Tola i balon Henia

Sylvia Vanden Heede

31,40 zł

Kup teraz

Felek i Tola w wersji dla najmłodszych! Duży format, kartonowe strony i całkiem nowe przygody.


W ciepłej, przytulnej norce w środku lasu mieszka nierozłączna para: lis Felek i zajączka Tola. Pewnego dnia na drzewie ich sąsiada, puchacza Henia, pojawia się balon. Henio koniecznie chce go mieć – i od tej pory się z nim nie rozstaje.

Ale z balonu ucieka powietrze. Co na to poradzić? Henio ma pomysł…

Imieninowa przygoda
10

Imieninowa przygoda

Władysław Kozłowski

28,80 zł

Kup teraz

Kolejny tom serii „Mistrzowie Ilustracji”. Pełna wdzięku książkowa perełka sprzed lat – z suspensem, wartkim wierszowanym tekstem i urokliwymi ilustracjami pierwszej damy polskiej ilustracji.

Na imieninowym przyjęciu zajęczycy Trusi trwa wesoła zabawa. Goście jedzą, piją, tańczą i śpiewają – gdy nagle okazuje się, że zginął jeden z prześlicznych klipsów, które solenizantka dostała w prezencie od dzięcioła.

Biedronka Pi
11

Biedronka Pi

Agata Królak

17,90 zł

Kup teraz

Czas na wielką wyprawę z biedronką Pi! Zeszyt edukacyjny z naklejkami, dzięki któremu pierwsze odkrycia matematyczne będą świetną zabawą. Zbiór pomysłowych zadań wprowadzających podstawowe pojęcia matematyczne pomoże trzylatkom oswoić się z liczbami, figurami geometrycznymi, relacjami w przestrzeni, porównywaniem i szukaniem podobieństw, a także poćwiczyć logiczne myślenie, umiejętności grafomotoryczne oraz koncentrację.

10 pisarek, które warto czytać