Od premiery piątej części w Polsce znanej jako Czarne lustro minęło już ponad trzy lata. Wszystko wskazuje na to, że kontynuacja staje się faktem.

Netflix z kolejny hitem? Twórca “Domu z papieru” zrobi serial o pandemii COVID-19

Będzie 6. sezon Black Mirror. Co szykuje Netflix?

Według ostatnich informacji trwają już castingi, a nowy sezon fantastycznonaukowej produkcji ma przypominać wersję kinową. Poszczególne odcinki mają również być bardziej rozbudowane. Od premiery w 2011 roku serial zyskał ogromną popularność i stał się jednym z ulubionych seriali ostatnich lat. Szczególnie tematyka futurystyczna z naciskiem na nowinki technologiczne wzbudziła duże zainteresowanie wśród fanów.

Poprzedni sezon Czarnego lustra składał się zaledwie z trzech epizodów. Od tamtej pory nie mieliśmy żadnych konkretnych informacji w sprawie dalszej kontynuacji. Dopiero teraz świat obiegła wiadomość, że reżyserzy i scenarzysta Charlie Brooker zdecydowali się na kolejną część Black Mirror.

Black Mirror wraca po dłuższej przerwie

Dlaczego trzeba było tak długo czekać na szósty sezon? W grę wchodziły sprawy zakulisowe i walka o prawa do Black Mirror. Brooker odszedł z House of Tomorrow, a prawa do tytułu pozostały w Endemol Shine Group, która została przejęta przez Banijay Group. Ostatecznie to Netflix uzyskał licencję i można było rozpocząć prace nad nową serią Czarnego lustra.

Jennifer Lopez jest tematem nowego filmu dokumentalnego Netflixa

Problemem była też oczywiście pandemia koronawirusa, o czym wspomniał sam Charlie Brooker. Jednak na pierwszą zapowiedź szóstej części zapewne trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.