O ile jeszcze niedawno lista marek dostępnych na polskim rynku pozostawiała wiele do życzenia, tak w ostatnim czasie dużo się dzieje. Kolejne wielkie brandy pojawiają się w polskich sklepach – w ciągu ostatniego roku pojawiły się m.in. kosmetyki Becca, Kat von D Beauty, Huda Beauty, a także pędzle Sigma. Dzisiaj przychodzimy z kolejną świetną informacją! Jesteście ciekawe?

ZOBACZ: DROGIE PANIE – OTO SUSZARKA, DLA KTÓREJ ODPUŚCIŁAM ZAKUP SUSZARKI DYSON!

Tak, wiem, ostatnio pisałam, że już odpuściłam sobie zakup kultowej suszarki do włosów od Dyson. ALE… Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że lada dzień pojawi się ona na polskim rynku! I to właśnie jest ta dobra informacja – suszarka Dyson Supersonic W KOŃCU jest dostępna w Polsce!

Dyson Supersonic

Suszarka do włosów Dyson Supersonic™ napędzana jest opatentowanym cyfrowym silnikiem Dyson V9. Jest to autorskie rozwiązanie, nad którym pracował dedykowany zespół złożony z ponad 15 specjalistów w dziedzinie silników. Jest to najmniejszy, najlżejszy i najbardziej zaawansowany silnik cyfrowy marki Dyson.

V9 jest do ośmiu razy szybszy od silników stosowanych w innych suszarkach do włosów, a jednocześnie jest o połowę lżejszy . Opracowano go z myślą nie tylko o mocy, ale także o kompaktowej budowie, dzięki czemu jest on umieszczony w rączce, a nie w głowicy suszarki. W rezultacie całe urządzenie jest doskonale wyważone. W większości konwencjonalnych suszarek silnik znajduje się w głowicy urządzenia.

Niektóre konwencjonalne suszarki mogą osiągać skrajnie wysokie temperatury, zwłaszcza gdy trzymamy je tuż przy głowie. W takiej sytuacji może dojść do silnego uszkodzenia włosów. Suszarka Dyson Supersonic™ posiada inteligentny układ regulacji temperatury, dzięki któremu włosy nie są narażone na działanie nadmiernych temperatur. Szklany termistor dokonuje pomiaru temperatury 20 razy na sekundę i przesyła dane do mikroprocesora, który w sposób inteligentny reguluje pracę opatentowanego dwuwarstwowego elementu grzewczego.

W suszarce do włosów Dyson Supersonic™ zastosowano opatentowaną przez firmę Dyson technologię Air Multiplier™. Dzięki tej technologii ilość powietrza zasysanego do silnika rośnie trzykrotnie, dzięki czemu powstaje strumień powietrza o wysokim ciśnieniu i dużej prędkości.

Zadaniem zespołu specjalistów w dziedzinie aeroakustyki było znalezienie sposobu na optymalizację parametrów akustycznych urządzenia. Dzięki zastosowaniu umieszczonego wewnątrz silnika wirnika
o przepływie osiowym uproszczono tor przepływu powietrza. W rezultacie powstaje mniej turbulencji
i zawirowań. Z kolei zwiększenie liczby łopatek wirnika do 13 (z tradycyjnych 11) pozwoliło inżynierom z firmy Dyson przesunąć jeden z tonów silnika na częstotliwość znajdującą się poza pasmem słyszalnym dla ludzkiego ucha.

Dzięki małej i kompaktowej budowie silnika możliwe było umieszczenie go w rączce, w otoczeniu materiałów dodatkowo tłumiących odgłos pracy. Suszarka Dyson Supersonic™ to suszarka zaprojektowana z myślą o obniżeniu poziomu hałasu bez uszczerbku dla prędkości pracy silnika.

Dyson Supersonic – cena

Ta kwestia to niestety jedyny minus tego urządzenia. Gdyby suszarka była chociaż trochę tańsza, byłaby ideałem. Kupicie ją w oficjalnym sklepie producenta za 1799 złotych.

ZOBACZ: MARZYSZ O DŁUGICH WŁOSACH? W TAKIM RAZIE TAK ZAPUŚCISZ JE NAJSZYBCIEJ

Nie możemy doczekać się testów!