Mila Kunis i Ashton Kutcher otrzymali osobiste podziękowania od prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Para zebrała 35 milionów dolarów na pomoc dla ukraińskich uchodźców.

Mila, urodzona w Czerniowcach w Ukrainie, niedawno wypowiedziała się na temat konfliktu w mediach społecznościowych. Jej partner Ashton dodał, że chociaż aktorka przez większość życia mieszkała w Ameryce, nigdy nie była bardziej dumna z bycia Ukrainką. Para rozpoczęła akcję pomocy uchodźcom uciekającym z Ukrainy finansując dostawy i zakwaterowanie za pośrednictwem firm Flexport i Airbnb oraz przekazując ogromne darowizny.

 

Twitter walczy z propagandą. Zablokowano 50 tys. treści dotyczących wojny na Ukrainie

Wołodymyr Zełenski udostępnia migawkę rozmowy z Milą Kunis

Darowizna, którą przekazali, wynosi obecnie prawie 35 milionów dolarów. Prezydent Ukrainy Zełenski udostępnił migawkę rozmowy wideo z Ashtonem i Milą na Twitterze i Instagramie. „@aplusk i Mila Kunis byli jednymi z pierwszych, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Zebrali już 35 milionów dolarów i wysyłają je do @flexport i @Airbnb, aby pomóc uchodźcom. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i pod wrażeniem ich determinacji. Inspirujecie świat. #StandWithUkraine”.

„Musimy ratować przed śmiercią również nienarodzone ukraińskie dzieci”. Fundacja Kai Godek rozpoczyna akcję informacyjną wśród uchodźczyń