Książę Harry i Meghan Markle są gospodarzami nowego programu dokumentalnego na Netflixie. Do produkcji programu „Urodzeni liderzy” księcia Harry’ego zainspirował Nelson Mandela, jednak wnuczka ikony twierdzi, że para dopuściła się kradzieży i wykorzystała nazwisko jej dziadka do „zarobienia milionów”.

Jak podaje Daily Mail Ndileka Mandela skrytykowała Sussexów za film dokumentalny „Urodzeni liderzy”, w którym para wykorzystuje materiał filmowy przedstawiający ikonę antyapartheidu opuszczającego więzienie w 1990 roku. Ndileka twierdzi, że jest zła, że para wydaje się porównywać własne bitwy w rodzinie królewskiej z długą drogą jej dziadka do wolności, nazywając to „denerwującym i nużącym”.

Książę Harry i Meghan Markle z nowym programem na Netflixie

„Wiem, że Fundacja Nelsona Mandeli wspierała tę inicjatywę, ale ludzie od lat kradną cytaty dziadka i wykorzystują jego spuściznę, ponieważ wiedzą, że jego nazwisko się sprzedaje – Harry i Meghan nie różnią się od nich”

-powiedziała Mandela w wywiadzie dla australijskiej gazety. I dodała: „Podziwiam Harry’ego za pewność siebie, że oderwał się od instytucji tak kultowej jak rodzina królewska. Dziadek zbuntował się przeciwko zaaranżowanemu małżeństwu, by znaleźć własną drogę w życiu. Ale to ma swoją cenę, musisz wtedy sfinansować własne życie. Zawarłam pokój z ludźmi używającymi imienia dziadka, ale za każdym razem jest to głęboko denerwujące i nużące”.

 

Sonda

Wnuczka Nelsona Mandeli

Oglądałaś już ten serial dokumentalny?

W zwiastunie filmu, którego koproducentem jest Fundacja Nelsona Mandeli, Harry cytuje Mandelę i mówi: „W życiu liczy się nie sam fakt tego, że po prostu żyliśmy”. Następnie na ekranie pojawia się Meghan i kończy cytat: „To, jaką zmianę wprowadziliśmy w życiu innych, określi znaczenie życia, które prowadzimy”. Wnuczka Mandeli powiedziała też, że „wierzy, aby Harry i Meghan kiedykolwiek właściwie poznali jej dziadka”. To nie pierwsze starcie pary z Mandelami. W sierpniu pojawiły się pytania dotyczące sugestii księżnej Sussex, że jej ślub z księciem Harrym wywołał radosne uroczystości w RPA. Meghan powiedziała wtedy amerykańskiemu magazynowi, że południowoafrykański aktor powiedział jej, że jego kraj „radował się na ulicach tak samo jak wtedy, kiedy [Nelson] Mandela został uwolniony z więzienia”. Wywiad z Meghan wywołał gniew w Afryce Południowej, gdzie wnuczka Mandeli powiedziała, że jego uwolnienia z więzienia nie należy porównywać z królewskim ślubem.

Maffashion o kolejnym dziecku. „Obecnie jestem na nie”

Źródło: Daily Mail