Wszyscy kojarzą te sceny z filmów amerykańskich, które obrazują mycie zębów. Ośmiu na dziesięciu naszych redakcyjnych kolegów i koleżanek przyznało, że od lat zastanawiali się, dlaczego aktorzy nigdy nie opłukują zębów z piany. Światowej sławy stomatolog właśnie odpowiedział na to pytanie. Tym samym dał nam do zrozumienia, że skoro myłyśmy zęby, nie pomijając tej czynności, myłyśmy je ŹLE.

ZOBACZ TEŻ: UŻYWASZ NICI DENTYSTYCZNYCH? SPRAWDŹ ICH SKŁAD, MOŻE OKAZAĆ SIĘ NIEBEZPIECZNY

W rozmowie z „The Conversation” dr Luke Cronin przyznał, że zębów nie powinno opłukiwać się wodą lub płynem do płukania jamy ustnej zaraz po zakończeniu sztokowania. Dlaczego? Wraz z pianą zmywa się cenne dla szkliwa substancje. Mimo że nawyk ten może być trudny do wyeliminowania, jest w stanie zredukować próchnicę nawet o dwadzieścia pięć procent.

Jego kolega z branży Mark Hughes podzielił się kolejną ciekawą wskazówką. Według niego zęby powinno myć się przed śniadaniem, a nie zaraz po nim. Specjalista, który od lat pracuje z marką Foreo, wytłumaczył, że w ten sposób po zębach rozprzestrzenia się kwasy. Ich neutralizacja statystycznie zajmuje około czterdziestu minut.

ZOBACZ TEŻ: TA KOBIETA ZŁAMAŁA DWA PRZEDNIE ZĘBY! NIE UWIERZYSZ, CZYM JE SKLEIŁA…

O higienie jamy ustnej postanowiła wypowiedzieć się także Jasmine Hamsley. Dentystka przypomina o czyszczeniu nie tylko zębów, ale i języka. Podczas snu nasze ciało oczyszcza się ze zgromadzonych w ciągu dnia toksyn, a część z nich ląduje na języku, co jest najczęstszym powodem nieświeżego oddechu.