Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wiele z nas zastanawia się jak skutecznie zrzucić kilka kilogramów i pozbyć się zbędnych fałdek. Wiemy już, że dieta-cud nie istnieje i że bez aktywności fizycznej nie uda nam się zdrowo i na długo uzyskać zgrabnej sylwetki. Jeśli nie masz pomysłu na ćwiczenia, lub sama nie potrafisz zmotywować się do ich wykonywania, zapisz się do klubu fitness. Wybierz rodzaj zajęć, które najbardziej Ci odpowiadają, a już niedługo będziesz cieszyć się smuklejszą sylwetką, jędrniejszym ciałem i wspaniałym samopoczuciem.

Jeśli nie potrafisz się zdecydować, jakie ćwiczenia wybrać, przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą ci podjąć decyzję:

ABT
Abdominal, buttecks, thighs (brzuch, pośladki, uda). Trening wzmacnia właśnie te trzy części ciała. Zajęcia mają niską intensywność i przygotowują organizm do wysiłku fizycznego. Są przeznaczone dla osób, które rozpoczynają program treningów. Mocny brzuch, grzbiet, jędrne pośladki to efekt ćwiczeń ABT.

STEP
Są to zajęcia choreograficzne z wykorzystaniem platformy zwanej stepem. Wzmacniają mięśnie pośladków, ud i łydek. Regularny trening sprzyja poprawie wydolności, koordynacji i pamięci ruchowej oraz spala tkankę tłuszczową. Wysoka intensywność ćwiczeń wzmacnia układ oddechowy, krążenie oraz wytrzymałość.

SHAPE
Trening kształtujący cała sylwetkę, a szczególnie górne partie ciała. Nie zawiera ćwiczeń kondycyjnych ani choreografii. Podczas prostych ćwiczeń ruchowych wykorzystuje się specjalne sztangi, hantle, gumy, stepy itp. Trening sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

STEP&SHAPE
Są to zajęcia ogólnorozwojowe, pozytywnie wpływają na wzmocnienie układu krążenia oraz mięśniowego (wzrasta siła mięśni bez wzrostu ich obwodu). Proste, nieskomplikowane choreografie w połączeniu z ćwiczeniami wzmacniającymi doskonale modelują sylwetkę i przyspieszają spalanie kalorii.

FAT BURNING
Jak sama nazwa wskazuje celem treningu jest spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia wykonywane są przy niezbyt szybkiej muzyce, tworząc prosty układ choreograficzny. Utrzymywane jest wysokie tętno, przez co zwiększa się wytrzymałość i wydolność organizmu.

PILATES
Jest to jedna z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej. Połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Istotą zajęć jest rozciąganie spinanie i rozluźnianie mięśni. Poprawiają postawę, uelastyczniają ciało, obniżają poziom stresu, niwelują bóle kręgosłupa oraz uczą prawidłowego oddychania. Modelują i wysmuklają ciało, oraz działają antycellulitisowo.