W tym roku nasza możliwość podróżowania została mocno ograniczona. Z powodu pandemii koronawirusa większość z nas zostaje w domu lub cieszy się pięknem Polski. Jest jednak sposób, który nawet w dobie pandemii i pnącej się krzywej zachorowań pozwoli Ci podróżować po świecie. Wystarczy, że… wyjrzysz za okno. Oto WindowSwap!

Niezwykła podróż Martyny Wojciechowskiej w czasie pandemii koronawirusa

WindowSwap: podróże w dobie pandemii

Tegoroczna sytuacja zmusiła nas do całkowitej zmiany postrzegania podróży. Dużo osób cieszy się urokami polskich miejscowości turystycznych. Odkrywamy piękno naszej ojczyzny, która ma do zaoferowania o wiele więcej, niż niektórym się wydawało. Zwiedzanie dalekich krajów pozostało jedynie wirtualne.

WindowSwap: wirtualne podróże

Nowe podróżnicze horyzonty – to coś, co z pewnością… zawdzięczamy pandemii. Niekonwencjonalne podróże stały się nowym hitem. Potrzeba zwiedzania i odkrywania nowych miejsc pobudza naszą kreatywność. Właśnie w ten sposób powstał projekt Sonali Ranjit i Vaishnava Balasubramaniama. Dzięki nim możesz… wyjrzeć za okno w innym kraju. W jakim? Tego nie sposób przewidzieć!

Jak być eko w podróży? Brak plastiku to żaden problem

WindowSwap: wrzuć swój widok z okna

Za pomocą strony WindowSwap możecie podzielić się z innymi użytkownikami swoim widokiem z okna. Portal kataloguje kilkuminutowe filmy. Wystarczy, że poprosisz, aby otworzono dla Ciebie okno i… gotowe. Przenosisz się w nieznane. Możesz trafić w środek miasta lub na spokojne tereny. Piękne góry, morza, oceany. WindowSwap to nie tylko obraz. Zarejestrowany jest także dźwięk, który pozwoli wczuć się w klimat danego miejsca. Na parapetach potrafią się pokazać futerkowi przyjaciele, którzy dodatkowo umilą nam widok, sprawiając, że poczujemy się jeszcze bardziej jak w domu.