Bądźmy szczere, najprawdopodobniej większość z nas zapomina o regularnym oczyszczaniu narzędzi do makijażu. Wiele kobiet po prostu nie wie, jak często należy wykonywać tą niezwykle ważną czynność.

Według profesjonalistów powinnyśmy czyścić pędzle przynajmniej raz na tydzień (minimum)! Często pojawia się również pytanie, jak czyścić je właściwie. Wizażysta Kim Kardashian wprowadził nas w swoją osobistą technikę czyszczenia pędzli.

ZOBACZ TEŻ: WIZAŻYSTA MARIO DEDIVANOVIC UJAWNIŁ SEKRETY URODOWE KIM KARDASHIAN

W filmie opublikowanym na Instagramie Mario Dedivanovic ujawnił, że używa jednego środka oczyszczającego od 18 lat. Poleca go również gwiazdom, z którymi współpracuje, a one chętnie z niego korzystają. Według wizażysty produkt ten nie wysusza twarzy tak, jak inne kosmetyki oczyszczające. Największym odkryciem jest jednak to, że używa go również do czyszczenia pędzli.

Ma to sens, zwłaszcza jeśli żel rzeczywiście dokładnie oczyszcza skórę. Jeśli inne mydła są w stanie poradzić sobie z problemem brudnych pędzli, logiczne jest, że środek do oczyszczania twarzy również zadziała dobrze. Następnym razem, gdy oczyścisz skórę twarzy, przejdź od razu do sesji czyszczenia pędzli do makijażu.

ZOBACZ TEŻ: CHIRURG ROZPŁYWA SIĘ NAD URODĄ KYLIE JENNER: WYLECZYŁA KOBIETY Z KOMPLEKSÓW!

Macie swoje ulubione kosmetyki do czyszczenia pędzli do makijażu?