Ponad 200 milionów minut aktywności, 2 miliardy spalonych kalorii, 40 milionów kilometrów i 1 milion złotych dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo!

29. września podczas 35. Maratonu Warszawskiego zakończyła się ogólnopolska akcja społeczna Pomoc Mierzona Kilometrami, zorganizowana przez T-Mobile Polska. Przez całe lato Polacy, aktywnie spędzając wakacje, włączali się do wielkiej zbiórki kilometrów na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji TVN nie jesteś sam. Co dwa tygodnie realizowali kilometrowe wyzwania, uzyskując tym samym kolejne kwoty dodawane do puli na rzecz potrzebujących dzieci.

Akcja T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami dobiegła końca. Mam głęboką nadzieję, że to nie oznacza, iż teraz wszyscy zwolnią tempo. Chcielibyśmy aby aktywność wszystkich Polaków pozostała na niezmienionym poziomie. Ta akcja pokazała że robiąc coś dla innych w dużej mierze robimy coś dla siebie. To tak, jakby zwyciężyć podwójnie. Cieszy nas również fakt, że tak wielu Polaków zaufało nam, firmie technologicznej i bez względu na sieć przyłączyło się do naszej akcji. Sama myśl, że wszyscy mogliśmy pomóc niepełnosprawnym dzieciom daje nam ogromny powód do dumy i motywuje nas, aby akcję kontynuować w przyszłym roku – podkreśla Miroslav Rakowski, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Wielki finał akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami!

Do walki o cenne kilometry zagrzewały Polaków gwiazdy świata sportu, ekranu oraz mody.Specjalne strefy Pomocy Mierzonej Kilometrami pojawiały się w wakacyjnych miejscowościach, a także przy okazji ważnych wydarzeń sportowych gdzie, m.in. ambasadorka akcji Joasia Jabłczyńska, Dawid Woliński, Ola Kwaśniewska, Ania Dereszowska, Przemek Cypryański, Edyta Herbuś, Beata Sadowska, Kamila Szczawińska, Paulina Krupińska, Dorota Gardias oraz sportowcy: kolarka górska Maja Włoszczowska i olimpijczyk w kategorii handbike Rafał Wilk, inspirowali ludzi do udziału w akcji.

Akcja nie powstałaby również bez zaangażowania partnerów. Jedną z głównych ról odegrał tu smartfon Samsung GALAXY S4 – „osobisty trener” i „towarzysz życia”.

Wielki finał akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami!