Codzienne zmywanie makijażu bywa przytłaczające, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zmęczone po całym dniu, a jedna myśl, która krąży w głowie to miękka poduszka i długi sen. Ale każda z nas ma świadomość tego, że demakijaż to podstawa pielęgnacji skóry.

ZOBACZ TEŻ: CZY WIESZ, CZYM JEST POTRÓJNE OCZYSZCZANIE TWARZY? OTO, DLACZEGO WARTO TO ROBIĆ

Znalazłaś już ulubiony krem micelarny i tonik? To świetnie, ale to nie jedyny klucz do sukcesu, bo oprócz kosmetyków, do rutyny pielęgnacyjnej trzeba dorzucić jeszcze jeden element: czas.

To nie żarty, okazuje się, że pora dnia ma również duże znaczenie. A kiedy najlepiej zmywać makijaż? Z badań wynika, że najlepszy czas jest wtedy, gdy słońce zaczyna zachodzić.

Podobnie jak cały organizm, komórki skóry również podążają za rytmem dobowym, dlatego naturalne mechanizmy naprawy skóry zaczynają się wtedy, gdy zaczyna robić się ciemniej.

Wcześniejsze zmycie makijażu powoduje, że wewnętrzny zegar jest zsynchronizowany. A według specjalistów z Center for Genomic Regulation utrzymanie rytmu dobowego skóry może chronić przed oznakami starzenia i innymi problemami skóry.

ZOBACZ TEŻ: CO ZAMIAST MLECZKA I OLEJKU? POZNAJ NOWE SKUTECZNE SPOSOBY NA DEMAKIJAŻ

A oto nasi faworyci, którzy zadbają o staranny demakijaż

Wiedziałaś, że to o jakiej porze zmywasz makijaż nie jest bez znaczenia!
Pielęgnujące płyny micelarne Nivea – do skóry normalnej, suchej i wrażliwej

Wiedziałaś, że to o jakiej porze zmywasz makijaż nie jest bez znaczenia!
Płyn micelarny do skóry mieszanej i tłustej od Mixa

Wiedziałaś, że to o jakiej porze zmywasz makijaż nie jest bez znaczenia!
Nawilżająca woda micelarna La Roche-Posay