Odchudzanie zwykle kojarzy się nam z istną torturą – całą masą wyrzeczeń i katorżniczą pracą na siłowni. Nie ma się co oszukiwać – walka o szczupłą i zdrową sylwetkę wymaga naprawdę wiele wysiłku. I to właśnie nasze wieczorne nawyki, decydują o tym, czy nie pójdzie on na marne.

TA INFORMACJA WSTRZĄSNĘŁA INTERNETEM: W KĄPIELI SPALASZ TYLE SAMO KALORII, CO…

Jeśli więc walczysz o szczupłą sylwetkę, jak najprędzej wyrób sobie dobre nawyki, które nie tylko nie zniwelują efektów twojej pracy, ale dodatkowo pomogą ci schudnąć.

Wysypiaj się

Brzmi banalnie, ale wysypianie się jest kluczem w skutecznym odchudzaniu!
Zmęczony organizm pracuje na niższych obrotach, przez co nie jest w stanie spalać kalorii tak efektywnie, jak wtedy, gdy jest wypoczęty. Dlatego zamiast oglądać kolejny odcinek ulubionego serialu, połóż się wcześniej.

Odłóż ten telefon!

Przeglądnie w łóżku Instagrama nie jest dobrym pomysłem. Niebieskie światło jakie emitują smartfony, tablety i komputery daje sygnał naszemu mózgowi, że wciąż jest dzień, a w efekcie ciężej nam zasnąć, ponieważ nasz mózg wciąż pracuje na wysokich obrotach. Oglądanie telewizji w łóżku, czy przesiadywanie na smartfonie zamień na czytanie książki w papierowej wersji.

INTERNAUTKI ODCHUDZAJĄ SIĘ SUSZARKĄ DO WŁOSÓW. TO MOŻE SIĘ ŹLE SKOŃCZYĆ

Ćwicz jogę

Krótka sesja jogi tuż przed zaśnięciem pomoże ci wyciszyć organizm i podkręcić metabolizm. Ponadto joga pomaga w walce ze stresem, znacząco obniżając poziom kortyzolu, który powoduje między innymi problemy w utrzymaniu prawidłowej wagi.

Ostatni posiłek zjedz na dwie godziny przed snem

Reguła „nie jedz po 18” już dawno powinna odejść w zapomnienie. Wszystko zależy od twojego rytmu dnia – jeśli ostatni posiłek zjesz o 18, a kładziesz się spać dopiero o północy, położysz się głodna. A co za tym idzie – nie będziesz mogła zasnąć, twój organizm nie będzie miał wspomagania potrzebnego mu do regeneracji, a ty obudzisz się zmęczona i rozdrażniona. Dlatego kolację powinniśmy spożywać na około dwie godziny przed snem, tak by nie odczuwać głodu, ale też nie obciążyć układu trawiennego.

Unikaj picia alkoholu tuż przed snem

Mimo że wielu osobom alkohol ułatwia zasypianie, znacząco pogarsza on jakość naszego snu. Po jego spożyciu organizm wciąż jest pobudzony, przez co wybudzamy się i mamy problem z ponownym zaśnięciem. Taki sen jest nieregenerujący, budzimy się zmęczone, rozdrażnione i mamy problemy z koncentracją.

„TŁUSZCZOWA AKTYWISTKA” WALCZY Z NĘKANIEM OTYŁYCH. GROŻĄ JEJ GWAŁTEM I ŚMIERCIĄ

Obniż temperaturę w pokoju

Niższa temperatura w sypialni, nie tylko ułatwia zasypianie, ale pomaga też w odchudzaniu, ponieważ nasz organizm, chcąc się ogrzać spala dodatkowe kalorie. Spanie w chłodnym (ale nie zimnym!) pomieszczeniu zapewni ci więc przyjemny sen i utratę całej masy kalorii.