Stres towarzyszy nam w ważnych momentach życia – czasem może mieć na nas pozytywny wpływ, motywować do dalszej pracy i samodoskonalenia, ale kiedy stan napięcia towarzyszy nam przez dłuższy czas, a my nie potrafimy nad nim zapanować, to znak, by podjąć konkretne kroki, które pomogą odzyskać równowagę i przywrócić spokój.

Oto kilka sprawdzonych technik radzenia sobie z nadmiernym stresem. Czasem wystarczą niewielkie zmiany, które pomogą rozładować emocjonalne napięcie.

WYGLĄD DŁONI I PAZNOKCI – WYCZYTASZ Z NICH WSZYSTKO NA TEMAT STANU ZDROWIA

Spędzaj więcej czasu ze zwierzętami

Nic tak nie poprawia nastroju jak widok czekającego pod drzwiami czworonożnego przyjaciela. Powstało już wiele badań potwierdzających tezę, że przebywanie ze zwierzętami pomaga obniżyć stres i wprawia w dobry nastrój.

Wyłącz telefon

Natłok informacji, nieprzeczytane maile i urywające się telefony – każdy potrzebuje chwili odpoczynku. Dlatego najlepszym sposobem na uspokojenie nerwów i wyciszenie umysłu jest odłączenie się od wirtualnego świata chociaż na chwilę. Zamiast wieczornego przeglądania Instagramu, sięgnij po ulubioną książkę lub czasopismo.

SPIERZCHNIĘTE, POPĘKANE, OPUCHNIĘTE – CO WYGLĄD UST MÓWI O TWOIM ZDROWIU?

Mniej kawy

Nadmiar kofeiny w organizmie może powodować wzmożoną produkcję kortyzolu, czyli hormonu stresu. Jeśli odczuwasz napięcie lub coś Cię niepokoi – nie sięgaj po kawę, to może tylko wzmocnić efekt.

Nie siedź w domu

Czasem wystarczy bardzo niewiele. Dłuższy spacer po parku lub przejażdżka na rowerze mogą zadziałać zbawiennie. Chodzi o to, by znaleźć cichy zakątek i spróbować na moment zapomnieć o codzienności. To czas na zebranie myśli i uspokojenie nerwów.

Zacznij ćwiczyć

Chociaż to porada, którą poleca każdy – jest naprawdę skuteczna. Poprzez wysiłek fizyczny w organizmie zaczynają wydzielać się endorfiny, czyli hormony szczęścia, spada za to poziom wspomnianego już kortyzolu. To najlepszy dowód na to, że sport pomaga się zrelaksować, a przy okazji zadbać o sylwetkę.

7 ZAPACHÓW WYDAWANYCH PRZEZ NASZE CIAŁO, KTÓRE POWINNY CIĘ ZANIEPOKOIĆ