Wegański styl życia staje się coraz bardziej powszechny. Wraz z tym trendem rośnie zapotrzebowanie na produkty, których wytworzenie również wpisuje się w weganizm, a nie tylko w ekologię. Świadomi konsumenci chcą korzystać z kosmetyków tak, jak inni. Właśnie dlatego powstały wszystkie te marki, o których dzisiaj mówimy. Najlepsze jest to, że swoją jakością wcale nie odbiegają od tych, które tak dobrze znamy.

ZOBACZ TEŻ: 3 TOPOWE KOSMETYCZNE MARKI, KTÓRE MAJĄ W OFERCIE PRODUKTY WEGAŃSKIE (FOTO)

O tym, czy produkt jest wegański decyduje fakt, czy przy jego wytworzeniu zostały wykorzystane substancje pochodzenia zwierzęcego. Nie wiem czy wiecie, ale to w większości one właśnie są odpowiedzialne za lepsze wchłanianie się produktów czy bardziej przyjazny zapach. Znaczek „cruelty-free” z daleka poinformuje Cię o tym, że producent zrezygnował z testów na zwierzętach i nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego (w tym również wosk pszczeli oraz mleko).

Jeszcze kilka lat temu ciężko było znaleźć kosmetyki wegańskie, nie mówiąc już o tym, że brakowało kosmetyków wege do makijażu. Dzisiaj to nie jest problem, szczególnie jeśli lubimy zakupy online.

Wśród marek, które produkują wegańskie kosmetyki znajdziemy Urban Decay (nie wszystkie, a tylko część), Cover FX, którą stworzył człowiek, który kiedyś pracował dla marki MAC Cosmetics oraz Kat Von D, która od lat szczyci się tym, że jej świetnie napigmentowane i trwałe kosmetyki nie były testowane na zwierzętach.

ZOBACZ TEŻ: KAT VON D STWORZYŁA LIMITOWANĄ ZŁOTĄ KOLEKCJĘ, O KTÓREJ MARZĄ WSZYSTKIE KOBIETY!

I tak świetne podkłady znajdziemy u INIKA, wegański róż u ELF, niezastąpione pędzle do makijażu u Spectrum Collections a palety cieni u samej gwiazdy YouTube’a, Jeffreey’a Star.

Używacie wegańskich kosmetyków do makijażu?