Światowej klasy modelki mogą poszczycić się niesamowitą urodą i nienaganną figurą. Mogłoby się wydawać, że wszystkie one są piękne w równy sposób, ale badania naukowe udowodniły, że jedna z nich wyróżnia się spośród całej reszty wyjątkową urodą, a jej twarz została uznana za idealną…

Wszystko sprowadza się do złotego podziału, czyli zasady wykorzystywanej już od czasów starożytnych, która określała walory estetyczne tworzonych dzieł.

Bella Hadid tą fryzurą przebiła metamorfozę Kendall. Ma bardzo krótkie włosy

Tę samą zasadę badacze wykorzystali do określenia najlepszych proporcji twarzy. Pod uwagę wzięto umiejscowienie oczu, nosa, ust i brody oraz odległości między nimi. Werdykt był jednogłośny…

Najpiękniejsza twarz na świecie. Oto werdykt

Nauka udowodniła, że Bella Hadid jest najpiękniejszą kobietą świata, ponieważ ma idealne proporcje. 23-letnia modelka wpisuje się w kanon piękna i jest czystym odzwierciedleniem złotej proporcji.

Nowy wiosenny trend dla brunetek. Koloryzacja „Louis Vuitton” coraz bardziej popularna

Za badania odpowiedzialna jest dr Harian Street oraz dr Julian De Silva, którzy poprzez metodę mapowania twarzy, zbadali proporcje kilkunastu modelek, obliczając odległość i umiejscowienie poszczególnych elementów twarzy.

Bella Hadid miała najwyższy wynik, jeśli chodzi o układ podbródka. Wynosił on 99,7 %. Zaledwie 0,3% dzieli jej twarz od doskonałości. – wspomina ekspert.

Pierwsza modelka plus size w szeregach Victoria’s Secret. Czy to początek rewolucji?

Supermodelka wygrała z innymi modelkami oraz takimi gwiazdami jak Beyonce, Ariana Grande, Amber Heard i Cara Delevingne, uzyskując ogólną ocenę 94,35 % złotego podziału.