Choć jego nadejście każdego roku wydaje się dość oczywiste i tak wiele kobiet jest zaskoczonych latem. Długie miesiące przygotowań zamieniają się w panikę rodzącą się na kilka tygodni przed urlopem. Na szczęście istnieje pewien trend w pielęgnacji skóry, który wdrożony do rutyny pielęgnacyjnej minimalizuje cellulit już po kilku tygodniach stosowania. O co chodzi? Już spieszymy z tłumaczeniem.

Mowa o szczotkowaniu ciała na sucho, które jest kluczem do poprawy ogólnej tekstury skóry. W cellulicie nie ma absolutnie nic złego, choć wiele z nas (wszystkie?) chętnie pozbyłoby się go raz na zawsze. Rozwiązania tego problemu gorączkowo szukali również naukowcy z Uniwersytetu w Sunderland.

ZOBACZ TEŻ: ASHLEY GRAHAM NA ZDJĘCIACH BEZ RETUSZU! INTERNAUCI SĄ W SZOKU!

Postanowili przeprowadzić eksperyment. Przez pięć tygodni porównywali efekty szczotkowania ciała z ćwiczeniami i kremami antycellulitowymi. Kobiety, które szczotkowały ciało, odnotowały 26 procent poprawy wyglądu skóry. To aż o ponad 10 procent więcej niż każda z pozostałych metod. Więc jaką szczotkę powinnaś wybrać?

Za najlepsze szczotki na rynku uważa się te z naturalnym włosiem. Choć wymagają dość dużej inwestycji, warto potraktować ją, jak inwestycję w siebie, ponieważ oprócz redukcji cellulitu, stosowanie szczotki do ciała to świetny sposób na kontrolowanie suchości skóry oraz zniwelowanie problemu wrastających włosów.

ZOBACZ TEŻ: ULUBIONY ANTYCELLULITOWY KREM KIM KARDASHIAN KOSZTUJE… 15 DOLARÓW! (FOTO)

Szczotkowanie ciała przed nałożeniem kremu nawilżającego sprawi, że nawilżanie stanie się dużo bardziej skuteczne. Poza tym poprawia krążenie i wspomaga wydalanie toksyn z organizmu.

Czujecie się przekonane?

Walczysz z cellulitem? Ta genialna metoda to klucz do gładkiej skóry!
LULLALOVE

Walczysz z cellulitem? Ta genialna metoda to klucz do gładkiej skóry!
MASTER LIN