Jakkolwiek nie planowałybyście spędzić urlopu, jedno jest pewne: wakacje w tym roku będą zupełnie inne. Wydano zalecenia dotyczące kąpielisk oraz samorządów.

Niezastąpiony kosmetyk na wakacje i upalne dni. Przygotuj go w domu i chroń skórę przed słońcem

Wakacje 2020 nad wodą

Przygotowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny wytyczne zostały przesłane do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Według nich na plażach będzie mogła przebywać 1/3 średniej dziennej liczby odwiedzających z poprzednich sezonów. Wśród innych zaleceń odnajdziemy również zapis o zachowaniu dwóch metrów odległości. Ma to dotyczyć plaż i kąpieli w wodzie.

Wakacje 2020 i egzekwowanie zasad

Problemem może być przestrzeganie tych zasad, jednak Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny podał rozwiązanie, które miałoby ułatwić pilnowanie porządku. Plaże mają zostać podzielone na sektory z określoną liczbą miejsc.

Wakacje 2020: apel WHO

Głos zabrał Hans Kluge, regionalny dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Podczas jednej z wideokonferencji oznajmił, że o bezpieczeństwie plażowiczów zadecydują odpowiedzialne władze i odpowiedzialni obywatele. Dyrektor ostrzegł, że każde miejsce, w którym ludzie przebywają blisko siebie i dzielą się jedzeniem jest potencjalnie niebezpieczne. Dlatego idąc na plażę powinniśmy zwracać uwagę na to, jak się zachowujemy.

Mini czy maxi – przegląd sukienek na lato. Zakochasz się w tych modelach

Czy plaże będą bezpieczne?

Jeśli będziemy stosować się do przepisów i zaleceń, nie powinno nam nic grozić. Dlatego jeśli planujesz wyjazd nad wodę, zapoznaj się z rozwiązaniami, które proponuje dana miejscowość i przestrzegaj regulaminu miejsca, w którym będziesz odpoczywać. W ten sposób zadbasz o bezpieczeństwo swoje, jak i innych urlopowiczów.