Każdy miłośnik książek powinien poznać tę niesamowitą inicjatywę. W Wenecji powstała specjalnie oznakowana łódź, której celem jest dostarczenie zamówionych w bibliotece pozycji drogą wodną. To projekt, nad którego organizacją czuwa wenecki urząd miasta. W ramach współpracy między bibliotekami każdy zainteresowany może teraz bez żadnych problemów cieszyć się ulubioną lekturą. Książki z bibliotek to wspaniały sposób na poszerzenie swoich horyzontów myślowych przy jednoczesnym dbaniu o wspólne dobro. Zamówienie ich jeszcze nigdy nie było tak proste!

Książki z bibliotek – Wenecja w oryginalny sposób wspiera czytelnictwo

Łódź o nazwie „Sieć bibliotek Wenecji” pływa po tamtejszych kanałach i jest wypełniona zamówieniami zebranymi od okolicznych mieszkańców. To wspaniała inicjatywa, dzięki której dotychczas trudne do zdobycia pozycje są w łatwy sposób transportowane do osoby zamawiającej. Wszystko odbywa się drogą wodną. Łódź pływa w obrębie okolicznych wysp i centrum miasta.

Pobudza kreatywność i ćwiczy pamięć – ta czynność pomoże Ci lepiej zadbać o swój umysł

Książki z bibliotek – pływająca łódź dostarcza lektury do domu

Książki z bibliotek bardzo często zamawiają osoby starsze, które, szczególnie w czasie pandemii koronawirusa, ograniczają wyjścia ze swoich domostw. Dlatego też, aby ułatwić im korzystanie z bibliotek, wenecki urząd miasta wpadł na pomysł, by dostarczać zamówienie osobiście, dzięki specjalnej łodzi.

To także inicjatywa, z której może skorzystać każdy mieszkaniec. W ten sposób organizacja zamówień została uproszczona. Jeśli danej lektury nie ma w najbliższej bibliotece, nie ma już potrzeby samodzielnego przetransportowania się do miejsca, gdzie jest ona dostępna. Wystarczy złożyć na nią zamówienie, a specjalna łódź przywiezie ją z danej placówki.