Jedna z najpopularniejszych marek bielizny Victoria’s Secret właśnie ogłosiła informację o przyjęciu nowej modelki. Jest nią brazylijka Valentina Sampaio.

To ważny moment w historii firmy. Jest to pierwsza transpłciowa modelka, która będzie współpracować z Victoria’s Secret. Pokazy mody prezentujące nowe kolekcje od wielu lat budzą mieszane uczucia. Wiele osób sprzeciwia temu, twierdząc, że zaburza to prawdziwy wizerunek kobiety.

HAILEY BIEBER BEZ MAKIJAŻU. PRAWDZIWA PIĘKNOŚĆ?

Nie brakuje również zwolenników, którzy nie widzą w tym nic złego. Takiego zdania, jeszcze do niedawna, był sam dyrektor marketingu Edam Razek, który na pytania o przyjęcie w szeregi aniołków modelek transgenderowych i plus size odpowiedział, że raczej nie przewiduje zmian, ponieważ pokaz jest fantazją .

Na tę wypowiedź zareagowało całe środowisko modelingu. W tym Karlie Kloss, Lily Aldridge czy Kendall Jenner, które skrytykowały jego słowa, wykazując również poparcie dla transpłciowych modelek.

Jak widać to pomogło, a sama marka deklaruje chęć zmian. Pierwszą z nich jest zatrudnienie brazylijskiej modelki Valentiny Sampaio. Na jej Instagramie już pojawił się wpis sugerujący przygotowania do sesji zdjęciowej dla Victoria’s Secret.

WIEMY DLACZEGO HAILEY BIEBER OMINĘŁA OSCARY. MIAŁA BARDZO WAŻNY POWÓD