Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, ale codzienna dieta, antybiotyki i kolejne filiżanki kawy powodują, że cel coraz bardziej się od nas oddala. Zęby tracą swój naturalny biały kolor z wiekiem, pojawiają się na nich odbarwienia i osad, również szkliwo zębów zaczyna się ścierać, odsłaniając ciemniejsze zabarwienie. To wszystko przyczynia się do pogorszenia ich stanu, ale również odbija się na naszym samopoczuciu.

Powierzchniowe plamy i przebarwienia na zębach to coś, czego żadna z nas nie chciałaby pokazywać. Ten z pozoru błahy problem z czasem powoduje, że uśmiechamy się coraz rzadziej, a nasza pewność siebie zaczyna podupadać.

Oczywiście istnieją sposoby, które pomogą uzyskać jasny, biały uśmiech. Ale zanim wpadniesz w entuzjazm i chwycisz torebkę z sodą oczyszczoną, lepiej zapoznaj się z konsekwencjami takich działań. Okazuje się, że nie wszystkie domowe sposoby pomogą Ci uzyskać piękny, śnieżnobiały uśmiech.

ZOBACZ TEŻ: CO ŁĄCZY WEEKEND W SPA I SKOK ZE SPADOCHRONEM? RZUCAMY WAM ŚWIĄTECZNE WYZWANIE!

Niektórzy zalecają szczotkowanie lub płukanie ust sokiem z cytryny, ale w rzeczywistości takie działanie nie ma nic wspólnego z wybieleniem. Kwas cytrynowy powoduje wypłukiwanie się wapna z zębów, co stanowczo wpływa na pogorszenie się ich stanu.

Łączenie soku z cytryny z sodą oczyszczoną to także nie najlepszy pomysł. Kwas cytrynowy usuwa wapno, a soda powoduje erozję szkliwa zębów, co razem skutkuje ich trwałym uszkodzeniem.

Jeśli chcesz osiągnąć długotrwały efekt i nie uszkodzić zębów, najlepiej będzie, gdy powierzysz tę kwestię specjalistom.

Z najnowszych badań wynika, że bielszy uśmiech działa lepiej niż krem przeciwzmarszczkowy. Śnieżnobiałe zęby mogą sprawić, że będziesz wyglądać nawet o 5 lat młodziej! Nie warto więc dłużej odwlekać decyzji o ich wybieleniu i zaufać specjalisty, który dobierze odpowiednie metody leczenia.

ZOBACZ TEŻ: ODKRYTE SZPILKI BĘDĄ HITEM TEGO KARNAWAŁU! OTO NAJGORĘTSZE PARY WEDŁUG REDAKCJI

A jeśli chcesz zdążyć jeszcze przed świętami, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Już teraz możesz zarezerwować termin na profesjonalne wybielanie zębów albo inny dowolnie wybrany zabieg upiększający . To również świetny pomysł na prezent, który sprawdzi się dla każdego – mamy, taty, męża, siostry czy przyjaciółki. W końcu każdy z nas chce wyglądać młodo i cieszyć się bielszymi zębami (nawet o kilka tonów).

Piękny uśmiech to inwestycja, która zaprocentuje atrakcyjnym wyglądem i przede wszystkim dobrym samopoczuciem. A chyba nie ma lepszej okazji na taką wizytę niż święta. To właśnie wtedy możemy dzielić czas z bliskimi, pełni radości i… szczerego, pięknego uśmiechu.

I własnie z okazji zbliżających się świąt – z najnowszym numerem Joy otrzymasz kartę podarunkową ze zniżką na wyjątkowy prezent dla Ciebie lub Twoich najbliższych.

ZOBACZ TEŻ: PIERWSZA WIZYTA U KOSMETYCZKI – CO WYBRAĆ I JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU

Uśmiech to najcenniejsza rzecz jaką możemy otrzymać. To też spontaniczny prezent, którym obdarowujemy innych ludzi. Warto więc zadbać, by był on naprawdę piękny.

Szczegóły akcji znajdziecie TUTAJ.