Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby? Jeśli dysponujesz budżetem od około tysiąca do 3-4 tysięcy złotych, dobrym wyborem może być robot sprzątający. Sprzęt zastąpi odkurzacz, miotłę, mopa do mycia podłóg, a nawet… kamerę monitoringu! Zobacz, dlaczego warto zastanowić się nad zakupem robota sprzątającego na prezent. Na końcu artykułu polecimy też kilka modeli inteligentnych robotów sprzątających godnych uwagi.

Dlaczego warto kupić robot sprzątający?

Nie wiesz, jaki prezent kupić? Dobrym wyborem może być robot sprzątający. Sprzęt tego typu w swojej ofercie ma dziś wielu producentów. Duża konkurencja oznacza oczywiście korzyści dla kupujących – dodatkowe funkcje i niskie ceny. Decydując się na zakup robota sprzątającego na prezent podarujesz nie tylko sprzęt, ale też sporo wolnego czasu. W zależności od wybranego modelu, roboty mogą mieć funkcje odkurzania, zamiatania, a nawet mycia podłóg. Lepsze modele mogą działać w sposób zupełnie automatyczny, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Czasem mogą też same opróżniać pojemnik na odpady, czy naładować baterię w specjalnej stacji dokującej.

Roboty sprzątające to dziś niesłychane ułatwienie utrzymania domu lub biura w czystości. Mogą pracować, kiedy nikogo nie ma, przez co praca nie będzie przeszkadzać. Nowoczesne roboty mają też dodatkowe funkcje smart – podgląd z kamery, a także możliwość sterowania przy pomocy aplikacji na smartfony.

Warte uwagi roboty sprzątające

Robot sprzątający to pomysł na doskonały prezent dla mamy, żony, męża, ale też dla innych osób. Każdy doceni możliwość utrzymania czystości w pomieszczeniach bez zbędnego wysiłku.

robot sprzątający na prezent

Roboty sprzątające stały się tak popularne właśnie dzięki modelowi iRobot Roomba. Producent ten jako jeden z pierwszych zaproponował, aby utrzymaniem czystości w naszych domach i biurach zajął się bezprzewodowy robot. Pierwsze modele potrafiły odkurzać, co i tak było świetną opcją. Nie musieliśmy w końcu samodzielnie chodzić po całym domu z odkurzaczem. Kolejne wersje robotów sprzątających miały natomiast coraz więcej przydatnych funkcji. Dziś możemy więc wybierać spośród naprawdę wielu modeli – różnią się ceną, dostępnymi opcjami i parametrami. Poniżej znajdziesz kilka polecanych robotów sprzątających, które świetnie sprawdzą się w roli prezentu.

iRobot Roomba i5+ – robot Roomba na prezent

Model ten to kolejna odsłona Roomby – jednego z pierwszych robotów sprzątających na rynku. Czarno-srebrny sprzęt w zestawie posiada stację dokującą w tym samym kolorze. Inteligentny robot posiada funkcje smart i współpracuje bezproblemowo z Google Home lub Amazon Alexą. Możemy więc sterować robotem iRobot Roomba i5+ z poziomu aplikacji, a nawet głosowo. Pojemnik na brud na 400 ml pojemności, można go wyjąć i dość łatwo umyć. Po powrocie do stacji ładującej pojemnik z brudem może zostać automatycznie opróżniony, co znacznie ułatwia eksploatację sprzętu. Robot czyści też krawędzie, narożniki, wykrywa bardziej zabrudzone miejsca (wymagają dokładniejszego czyszczenia), a nawet samoczynnie wraca do “bazy” jeśli poziom energii jest niski. Poza wszystkimi wymienionymi zaletami możemy też być pewni wysokiej jakości tego robota sprzątającego.

Xiaomi Robot Vacuum X10+ – robot sprzątający i myjący podłogę

Jeśli nie iRobot Roomba, to co? Sporo osób od lat decyduje się na zakup robota sprzątającego Xiaomi. Początkowo zaletą była głównie atrakcyjna cena i dopracowane funkcje smart. Dziś roboty sprzątające Xiaomi stały się jednak wzorcowymi przedstawicielami tego typu sprzętu. Xiaomi Robot Vacuum X10+ to bardzo praktyczne połączenie automatycznego odkurzacza i mopa. Funkcja odkurzania, a następnie mycia podłóg w dużej mierze ułatwia utrzymanie domu w należytej czystości. Moc ssania wynosi aż 4000 Pa, natomiast duża bateria 5200 mAh pozwoli na dwie godziny pracy. Zbiornik na brud i kurz są opróżniane w sposób automatyczne. Tak samo napełnia się także zresztą zbiornik na wodę. Ten robot posiada też kamerę – możemy więc w czasie nieobecności podejrzeć, co się dzieje w domu.

EcoVacs Deebot OZMO N8 Pro+

To kolejna propozycja robota, który potrafi i odkurzać, i mopować. Siła ssania wynosi tu 2300 Pa, a bateria 3200 mAh wystarczy na niecałe dwie godziny pracy. Podczas pracy robot jest całkiem cichy (67W), jego działanie nie będzie więc przeszkadzać osobom przebywającym w mieszkaniu lub biurze. To idealny robot sprzątający dla osób posiadających dywany. Deebot OZMO N8 Pro+ wykrywa ich obecność i automatycznie zwiększa moc ssania. Ma też czujniki zderzenia, przeszkód, spadania i krawędzi. Nie musimy się więc obawiać, że podczas pracy ulegnie uszkodzeniu. Także w tym modelu zbiornik na brud i kurz opróżnia się w sposób automatyczny.

Dreame D10 Plus – niedrogi robot sprzątający i mopujący

Ostatnia propozycja jest jednocześnie zdecydowanie najtańsza. Pionowe odkurzacze Dreame przez recenzentów zostały okrzyknięte “chińskim Dysonem”. Ten model moglibyśmy więc śmiało nazwać “chińską Roombą”. Dreame D10 Plus kosztuje około 1300 złotych. W tej cenie oferuje funkcje smart, mopowanie i odkurzanie. Robot ma sporą moc ssania – 4000 Pa.i pojemną baterię 5200 mAh, która wystarczy na pracę na powierzchni nawet 270 metrów kwadratowych.Jeśli bateria jest słaba, sprzęt sam wróci do stacji dokującej. Tam nie tylko podładuje akumulator, ale też opróżni zbiornik na zebrany brud. W aplikacji mobilnej możemy wybrać tryb pracy, a także wyznaczyć strefę bez sprzątania. Bezproblemową pracę zapewni tu worek na kurz o pojemności aż 2,5 litra (w stacji ładującej).

Artykuł sponsorowany