Kate Middleton razem z księciem Williamem odwiedzili Walię. Wizyta wpisuje się w ich obowiązki wobec Korony. Tym razem przyszły król i jego małżonka uczestniczyli w paradzie z okazji Dnia Świętego Dawida. Księżna miała na sobie dopasowany, czerwony płaszcz, który wyróżniał ją z tłumu. To projekt z domu mody Alexandra McQueena.

Kate Middleton: czerwony płaszcz i jego symboliczne znaczenie

Płaszcz w intensywnym kolorze wyróżniał księżną na tle szarych mundurów żołnierzy. Wiele osób uważa, że to celowy zabieg wizerunkowy, ponieważ kolor reprezentuje flagę Walii. Chodzi konkretnie o jasnoczerwonego smoka, który widnieje na zielono-białym tle.

Mroczna historia królewskiej tiary. Przez te kontrowersje Meghan Markle nie mogła mieć jej na ślubie

Stylizacja Kate uzupełniona została o elegancki, czarny toczek oraz zamszowe kozaki i rękawiczki z ażurowymi wstawkami. Wśród charakterystycznych elementów znalazła się także broszka w kształcie pora. To również wymowny dodatek. Ozdobę tę otrzymała od Gwardii Walijskiej królowa Elżbieta II. Prezent ten nosiła zawsze, gdy przybywała na uroczyste wizyty do Walii. Księżna Kate kontynuuje królewską tradycję.

Były kamerdyner księżnej Diany Paul Burrell o dzieciństwie Harry’ego i Williama

Książę William podczas wizyty oficjalnie przejął obowiązki zwierzchnika Gwardii Walijskiej. Wcześniej ten honorowy tytuł należał do króla Karola III.

płaszcz Kate Middleton źródło: The Mega Agency / Forum