Polscy klienci restauracji McDonald’s mogą skorzystać z nowej oferty. Ukraiński Burger znalazł się w menu w ramach gestu solidarności z Ukrainą, której obywatele uciekli do Polski w wyniku rosyjskiej agresji na ich ojczyznę.

Stand Up for Ukraine: Igo, Sarsa, Vito Bambino i Young Leosia dołączyli do globalnej inicjatywy

Jak informuje sieć część dochodów ze sprzedaży kanapki zostanie przeznaczona na pomoc humanitarną na rzecz naszych wschodnich sąsiadów.

Ukraiński Burger jest już w McDonald’s

Ukraiński Burger jest dostępny w polskich restauracjach McDonald’s od 27 kwietnia aż do wyczerpania zapasów. – Ukraiński Burger to soczysty kurczak połączony z bekonem, serem cheddar, pomidorem i sałatą. Wszystko to, okraszone dwoma sosami, czosnkowym i miodowo-musztardowym, zamknięte jest w ciemnej pszennej bułce. To odwzorowanie pozycji z menu McDonald’s Ukraina – czytamy na oficjalnej stronie.

Inicjatywa polskiej sieci McDonald’s to kolejny krok w kierunku pomocy ogarniętej wojną Ukrainie. Jak zapowiada firma McDonald’s przekaże 3 zł ze sprzedaży każdego Ukraińskiego Burgera Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie.

Ukraiński Burger – ile kosztuje?

Nasze drzwi są otwarte dla każdego. Zależy nam, aby każdy mógł czuć się w naszych restauracjach jak u siebie. Wprowadzając Ukraińskiego Burgera, chcemy okazać naszą gościnność oraz solidarność. Od pierwszego dnia wojny działamy i wspieramy uchodźców. Tym razem chcemy pomóc potrzebującym, którzy pozostają na terenie swojej ojczyzny, głównie na wschodzie kraju. 3 zł ze sprzedaży każdego Ukraińskiego Burgera przekażemy Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie, która już teraz niesie pomoc humanitarną na miejscu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup paczek z żywnością i środkami higienicznymi, przygotowanymi według listy i wytycznych władz – mówi Anna Borys, dyrektorka ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Ukraiński Burger jest dostępny w cenie 16,30 zł. Możemy też zamówić nową pozycję w zestawie – zwykłym za 22,40 zł lub powiększonym za 25,40 zł.

Pomoc dla Ukrainy

McDonald’s przypomina również, że już wcześniej przekazał 50 ton żywności na cele humanitarne, prawie tysiąc zestawów pierwszej pomocy dla potrzebujących, a dla szpitali i ich pacjentów – leki, sprzęt i środki medyczne, higieniczne, wodę, jedzenie. Ponadto wraz z polskim oddziałem Fundacji Ronalda McDonalda, firma pomaga osobom przekraczającym granicę. To ponad 43 000 ciepłych posiłków dla potrzebujących, wydłużenie prac restauracji (nawet całodobowo, 7 dni w tygodniu) tam, gdzie jest taka potrzeba – czytamy w komunikacie.

Ukraiński Burger źródło: mat.pras.